23 Ապրիլի, 2012 00:00Ապրիլի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռումինիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Քրինա Ռոդիկա Պրինարուին և ՀՀ-ում հավատարմագրված նորանշանակ ռազմական կցորդ, գնդապետ Խորխե Նիկու Սեկարային /նստավայրը ք.Թբիլիսի/:
Հանդիպման ընթացքում դեսպան Պրինարուն ներկայացրել է նորանշանակ ռազմական կցորդին և փոխանցել պաշտպանական բնագավառում Հայաստանի հետ համագործակցությունը խորացնելու ռումինական կողմի պատրաստակամությունը:
Շնորհավորելով գնդապետ Սեկարային ռազմական կցորդի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ, ՀՀ պաշտպանության նախարարը մաղթել է նորանոր հաջողություններ և հույս հայտնել, որ ռազմական կցորդի նշանակումից հետո երկկողմ համագործակցությունը նոր թափ կստանա:

23 Апреля, 2012 00:00Министр обороны РА Сейран Оганян 23-го апреля принял Чрезвычайного и полномочного посла Румынии в Республике Армения госпожу Крина Родика Принару и новоназначенного аккредитованного военного атташе в РА, полковника Нику Секара /резиденция - г. Тбилиси/.
В ходе встречи посол Принару представила новоназначенного военного атташе и передала готовность румынской стороны углублять сотрудничество в сфере обороны с Арменией.
Поздравив полковника Секару в связи с назначением на должность военного атташе, Министр обороны РА пожелал ему новых успехов и выразил надежду, что после назначения военного атташе двусторонее сотрудничество получит новый импульс.