23 Ապրիլի, 2012 00:00Ապրիլի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռումինիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Քրինա Ռոդիկա Պրինարուին և ՀՀ-ում հավատարմագրված նորանշանակ ռազմական կցորդ, գնդապետ Խորխե Նիկու Սեկարային /նստավայրը ք.Թբիլիսի/:
Հանդիպման ընթացքում դեսպան Պրինարուն ներկայացրել է նորանշանակ ռազմական կցորդին և փոխանցել պաշտպանական բնագավառում Հայաստանի հետ համագործակցությունը խորացնելու ռումինական կողմի պատրաստակամությունը:
Շնորհավորելով գնդապետ Սեկարային ռազմական կցորդի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ, ՀՀ պաշտպանության նախարարը մաղթել է նորանոր հաջողություններ և հույս հայտնել, որ ռազմական կցորդի նշանակումից հետո երկկողմ համագործակցությունը նոր թափ կստանա:

23 April, 2012 00:00On April 22, ARM Defense Minister Seyran Ohanyan hosted the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Romania to Armenia Rodica Crina Prunariu and the newly appointed military attaché Colonel Jorge Niku Sekara (Residence: Tbilisi).
During the meeting the ambassador introduced the newly appointed military attaché and conveyed the readiness of the Romanian side to deepen the cooperation in the defense sector.
Congratulating colonel Sekara due to his new position, ARM Defense Minister Seyran Ohanyan wished him success and expressed hope that during his tenure the bilateral cooperation will be raised to a new level.