23 Ապրիլի, 2012 00:00Ս.թ ապրիլի 23-ից 24-ը ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ Յու. Խաչատուրովի գլխավորած պատվիրակությունը Գերմանիայում` Գարմիշ-Պարտենկիրխենում, կմասնակցի Արևելյան Եվրոպայի և Հարավային Կովկասի պետությունների ԶՈւ ԳՇ պետերի նիստին, որն անց է կացվում ԱՄՆ Եվրոպական հրամանատարության հովանու ներքո: Այցի ընթացքում նախատեսված է ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետի առանձնազրույցը ԱՄՆ Եվրոպական հրամանատարության հրամանատար, ծովակալ Ջ.Ստավրիդիսի հետ: ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետը մասնակցելու է նաև «ԱՄՆ Եվրոպական հրամանատարության գործընկերության շրջանակները» խորագրով լիագումար նիստին:
Ապրիլի 25-ին ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետի գլխավորած պատվիրակությունը Բրյուսելում կմասնակցի Աֆղանստանում միջազգային անվտանգության ուժերի գործողություններին մասնակցող երկրների ԶՈւ ԳՇ պետերի ձևաչափով ՆԱՏՕ-ի ռազմական կոմիտեի հերթական նիստին:

23 April, 2012 00:00From April 23 to 24, the delegation headed by Colonel-General Yuri Khachaturov,the Chief of General Staff of the ARM armed forces, left for Garmisch-Partenkirchen to participate in the annual session of Partner Chiefs of Defense meeting under the auspices of US European Command.
During the visit Colonel-General Yuri Khachaturov will meet Admiral James G. Stavridis, the Commander of U.S. European Command (USEUCOM). He will also participate in the plenary session named “The Framework of the US European Command Partnership”.
In the format of ISAF partner nations the delegation will join the regular session of the Military Committee Chiefs of Defence on April 25.