ՀՀ է ժամանել ՌԴ ՊՆ պատվիրակությունը
21 Մարտի, 2013 00:002013թ. մարտի 20-ին աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետություն է ժամանել Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարի օգնական, գեներալ-գնդապետ Վալերի Եվնևիչի գլխավորած պատվիրակությունը:
Նույն օրը ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում տեղի են ունեցել գեներալ-գնդապետ Վալերի Եվնևիչի հանդիպումները ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովի և ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի հետ:
Հայ-ռուսական երկկողմ բանակցությունների ընթացքում քննարկվել են պաշտպանական բնագավառի համագործակցության օրակարգի խնդիրներ և ՀՀ տարածքում տեղակայված 102-րդ ռուսաստանյան ռազմակայանի գործունեությանն ու տեղակայմանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Այցի շրջանակներում ՌԴ պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունը կայցելի ՀՀ տարածքում տեղակայված 102-րդ ռուսաստանյան ռազմակայան:

The RF MoD delegation has arrived in Armenia
21 March, 2013 00:00On March 20, a delegation led by Assistant to the Minister of Defense of the Russian Federation Colonel-General Valery Yevnevich arrived on a working visit to the Republic of Armenia.
On the same day, Colonel-General Valery Yevnevich had meetings with Chief of General Staff of the Armed Forces Colonel General Yuri Khachaturov, and First Deputy Defense Minister David Tonoyan at the Ministry of Defence.
Number of issues relating to the agenda of defense cooperation and activities and dislocation of 102 Russian military base were discussed during the Armenian-Russian bilateral talks.
Within the framework of the visit, the delegation will visit the 102nd Russian military base located in Armenia.