ՀՀ է ժամանել ՌԴ ՊՆ պատվիրակությունը
21 Մարտի, 2013 00:002013թ. մարտի 20-ին աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետություն է ժամանել Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարի օգնական, գեներալ-գնդապետ Վալերի Եվնևիչի գլխավորած պատվիրակությունը:
Նույն օրը ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում տեղի են ունեցել գեներալ-գնդապետ Վալերի Եվնևիչի հանդիպումները ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովի և ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի հետ:
Հայ-ռուսական երկկողմ բանակցությունների ընթացքում քննարկվել են պաշտպանական բնագավառի համագործակցության օրակարգի խնդիրներ և ՀՀ տարածքում տեղակայված 102-րդ ռուսաստանյան ռազմակայանի գործունեությանն ու տեղակայմանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Այցի շրջանակներում ՌԴ պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունը կայցելի ՀՀ տարածքում տեղակայված 102-րդ ռուսաստանյան ռազմակայան:

В РА прибыла делегация МО РФ
21 Марта, 2013 00:0020-го марта 2013 года с рабочим визитом в Республику Армения прибыла делегация, возглавляемая помощником Министра обороны Российской Федерации, генерал-полковником Валерием Евневичем.
В тот же день в Министерстве обороны РА состоялись встречи генерал-полковника Валерия Евневича с Начальником Главного Штаба Вооруженных Сил РА, генерал-полковником Юрием Хачатуровым и Первым заместителем Министра обороны РА Давидом Тонояном.
В ходе армяно-российских двусторонних переговоров были обсуждены вопросы повестки дня сотрудничества в сфере обороны и ряд вопросов, касающихся деятельности и дислокации размещенной на территории РА 102-й российской военной базы.
В рамках визита делегация Министерства обороны РА посетит размещенную на территории РА 102-ю российскую военную базу.