Ամենամյա օպերատիվ հավաք ՊՆ-ում
18 Մարտի, 2013 00:00Մարտի 18-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում տեղի է ունեցել ՀՀ զինված ուժերի ղեկավար կազմի և բարձրագույն սպայակազմի ամենամյա օպերատիվ հավաք:
Հավաքի ընթացքում դասախոսություններով հանդես են եկել ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը, Արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը, ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը:
Դասախոսությունները վերաբերում էին տարածաշրջանային անվտանգության, Հայաստանի տնտեսության զարգացման, տնտեսական դոկտրինին, ներքին և արտաքին քաղաքականության ոլորտներին:
Հավաքի ընթացքում քննարկվել են նաև Արցախյան հիմնախնդրին, ռազմավարական զարգացման խնդիրներին, արտաքին քաղաքականության, զինված ուժերի բարոյահոգեբանական վիճակի, մարտական պատրաստության և զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմաններին առնչվող հարցեր:

Ежегодный оперативный сбор в МО
18 Марта, 2013 00:0018-го марта в административном комплексе Министерства обороны РА состоялся ежегодный оперативный сбор руководящего состава и высшего офицерского состава Вооруженных Сил РА.
В ходе сбора с лекциями выступили Премьер-министр РА Тигран Саркисян, Министр обороны Сейран Оганян, Секретарь Совета национальной безопасности Артур Багдасарян, Министр иностранных дел Эдвард Налбандян, Начальник Главного штаба ВС, генерал-полковник Юрий Хачатуров, Первый заместитель Министра обороны Давид Тоноян.
Лекции касались сфер региональной безопасности, развития экономики, экономической доктрины, внутренней и внешней политики Армении.
В ходе сбора были обсуждены также вопросы, касающиеся Арцахской проблемы, проблем стратегического развития, внешней политики, морально-психологического состояния Вооруженных Сил, боевой подготовки и социально-бытовых условий военнослужащих.