Ամենամյա օպերատիվ հավաք ՊՆ-ում
18 Մարտի, 2013 00:00Մարտի 18-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում տեղի է ունեցել ՀՀ զինված ուժերի ղեկավար կազմի և բարձրագույն սպայակազմի ամենամյա օպերատիվ հավաք:
Հավաքի ընթացքում դասախոսություններով հանդես են եկել ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը, Արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը, ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը:
Դասախոսությունները վերաբերում էին տարածաշրջանային անվտանգության, Հայաստանի տնտեսության զարգացման, տնտեսական դոկտրինին, ներքին և արտաքին քաղաքականության ոլորտներին:
Հավաքի ընթացքում քննարկվել են նաև Արցախյան հիմնախնդրին, ռազմավարական զարգացման խնդիրներին, արտաքին քաղաքականության, զինված ուժերի բարոյահոգեբանական վիճակի, մարտական պատրաստության և զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմաններին առնչվող հարցեր:

Annual operational meeting at the Ministry of Defence
18 March, 2013 00:00On March18, the annual operation meeting of senior officers and top leadership of Armenian Armed Forces was held at the MoD administrative complex.
During the session, lectures were delivered by Prime Minister Tigran Sargsyan, Minister of Defence Seyran Ohanyan, Secretary of National Security Council Arthur Baghdasaryan, Minister of Foreign Affairs Edward Nalbandian, Chief of General Staff of the Armed Forces Colonel General Yuri Khachaturov, and First Deputy Defense Minister David Tonoyan.
Subjects of delivered lectures included issues of the regional security, Armenia`s economic development and economic doctrine, domestic and foreign policies, etc.
Issues concerning Nagorno-Karabakh conflict,strategic development, foreign policy, combat readiness, morale and social welfare of servicemen of the armed forces were also discussed during the meeting.