11 Ապրիլի, 2012 00:00Ս. թ. ապրիլի 11-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դ. Տոնոյանի և ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Վ. Սեմերիկովի հանդիպումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀԱՊԿ Արագ արձագանքման հավաքական ուժերի մասնակցությամբ ս.թ. սեպտեմբերի 3-ից 8-ը Հայաստանի Հանրապետության տարածքում անցկացվելիք «Փոխգործակցություն-2012» համատեղ զորավարժության նախապատրաստման հետ կապված հարցեր:
Կողմերն ընդգծել են նախապես ձեռք բերված պայմանավորվածությունների և զորավարժության նախապատրաստման պլանի կատարման հաջող ընթացքը:
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Վ.Սեմերիկովը տեղեկացրել է 2012թ. մայիսի 3-ին Ղազախստանի Հանրապետությունում կայանալիք ՀԱՊԿ պաշտպանության նախարարների խորհրդի հերթական նիստի նախապատրաստման ընթացքի մասին:

11 Апреля, 2012 00:0011 апреля 2012 года в Министерстве обороны Республики Армения состоялась встреча первого заместителя Министра обороны Республики Армения Д.Тонояна с заместителем Генерального секретаря ОДКБ В.Семериковым.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с подготовкой совместного учения “Взаимодействие - 2012” с участием КСОР ОДКБ, проводимого на территории Республики Армения в период с 3 по 8 сентября с.г.
Стороны отметили успешный ход выполнения подготовительных работ согласно ранее достигнутых договоренностей и Плана подготовки учения.
Заместитель Генерального секретаря ОДКБ В.Семериков проинформировал о ходе подготовки очередного заседания Совета министров обороны ОДКБ, которое состоится 3 мая 2012 года в Республике Казахстан.