11 Ապրիլի, 2012 00:00Ս. թ. ապրիլի 11-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դ. Տոնոյանի և ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Վ. Սեմերիկովի հանդիպումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀԱՊԿ Արագ արձագանքման հավաքական ուժերի մասնակցությամբ ս.թ. սեպտեմբերի 3-ից 8-ը Հայաստանի Հանրապետության տարածքում անցկացվելիք «Փոխգործակցություն-2012» համատեղ զորավարժության նախապատրաստման հետ կապված հարցեր:
Կողմերն ընդգծել են նախապես ձեռք բերված պայմանավորվածությունների և զորավարժության նախապատրաստման պլանի կատարման հաջող ընթացքը:
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Վ.Սեմերիկովը տեղեկացրել է 2012թ. մայիսի 3-ին Ղազախստանի Հանրապետությունում կայանալիք ՀԱՊԿ պաշտպանության նախարարների խորհրդի հերթական նիստի նախապատրաստման ընթացքի մասին:

11 April, 2012 00:00On April 11 ARM First Deputy Defense Minister Davit Tonoyan met Deputy Secretary General of CSTO V. Semerikov at the Ministry of Defense.
During the meeting they discussed issues of “Cooperation-2012” joint military exercises preparation with the participation of CSTO Collective Rapid Reaction Force which is to be held from September 3-8 in Yerevan.
The parties emphasized the successful process of military exercises preparation plan and previously reached agreements implementation.
V. Semerikov informed about the regular session of the Council of the Defense Ministers of CSTO member countries which will be held on May 3 in Kazakhstan.