4 Ապրիլի, 2012 00:00ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովի գլխավորած պատվիրակությունը 2012թ. ապրիլի 3-ին մեկնել է Ղազախստանի Հանրապետության մայրաքաղաք Աստանա` ԱՊՀ մասնակից պետությունների զինված ուժերի գլխավոր շտաբերի պետերի կոմիտեի հերթական նիստին մասնակցելու նպատակով:
ԱՊՀ մասնակից պետությունների զինված ուժերի գլխավոր շտաբերի պետերի կոմիտեն խորհրդատվական գործառույթներով կոլեգիալ մարմին է, որի անդամներ են ԱՊՀ մասնակից պետությունների զինված ուժերի գլխավոր/միացյալ շտաբերի պետերը:
Կոմիտեն իրականացնում է նաև Համագործակցության պետությունների զինված ուժերի վիճակի վերլուծություն և առաջարկություններ է ներկայացնում դրանց հետագա կատարելագործման ու զարգացման համար:

4 April, 2012 00:00On April 3, the delegation headed by the Chief of General Staff of the ARM Armed Forces Yuri Khachaturov left for Astana, Kazakhstan, to participate in the regular session of the Committee of the Chiefs of the Armed Forces of CIS member countries.
The Committee is a collegial body endowed with advisory functions and composed of the members states’ Chiefs of General Staffs.
The Committee also makes analyses of the state of the member states’ armed forces and brings forward suggestions for their further improvement and development.