7 Մայիսի, 2013 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում մայիսի 7-ին տեղի է ունեցել քաղաքացիների հերթական ընդունելությունը:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է նախապես ցուցակագրված մոտ երեք տասնյակ ազատամարտիկների, զինծառայողների ընտանիքների անդամների, զոհված ազատամարտիկների հարազատների, ծանոթացել նրանց հուզող խնդիրներին: Նախարարին ուղղված հարցերը վերաբերել են սոցիալական, իրավական և այլ ոլորտներին:
Քաղաքացիների ընդունելությանը ներկա են եղել նաև ՀՀ ՊՆ, ԶՈւ և ԶՈւ ԳՇ մի շարք վարչությունների պետեր: Սեյրան Օհանյանը հանձնարարել է քննարկել և համապատասխան լուծումներ տալ քաղաքացիների կողմից բարձրացված խնդիրներին: Ընդունելությանը մասնակցող քաղաքացիներից շատերի խնդիրներն էլ լուծվել են հենց ՀՀ պաշտպանության նախարարի հետ հանդիպման ընթացքում:

7 May, 2013 00:00On May 7 a regular reception of citizens was held at theMoD administrative complex.
Defence Minister Seyran Ohanyan received more than 2 dozen pre-registered freedom fighters, servicemen’s family members, relatives of fallen freedom fighters and inquired about their problems. Mostly the citizens were concerned with social, legal and other issues.
The meeting was also attended by heads of several departments of MoD and GS Armed Forces, who were tasked by the Defence Minister to review and find solutions to problems brought up by citizens. A number of raised issues were resolved right during the meeting with Minister of Defence.