ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում կայացել է կոլեգիայի նիստ
3 Մայիսի, 2013 00:00ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում մայիսի 3-ին տեղի է ունեցել ՊՆ նյութատեխնիկական ապահովման խնդիրները, իրավիճակը և զարգացման հեռանկարները թեմայով կոլեգիայի նիստ, որին մասնակցել են պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, կոլեգիայի անդամները, ՊՆ, ԶՈւ և ԶՈւ ԳՇ վարչությունների և առանձին բաժինների պետեր, զորամիավորման հրամանտարներ: Զեկուցումներով հանդես են եկել ոլորտի պատասխանատուները:
Ներկայացված զեկույցներն ունեցել են երկու ուղղվածություն. առաջին՝ ՀՀ ՊՆ նյութատեխնիկական բազան հարստացնելու համար կազմակերպվող գնումների և մատակարարումների գործընթացը, երկրորդ՝ ռազմաարդյունաբերական համալիրի զարգացումը:
Նիստի ավարտին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը նշել է, որ թե՜ գնումներն ու մատակարարումները, թե՜ ռազմաարդյունաբերական պլանավորումը գտնվում է ՀՀ իշխանությունների, մասնավորապես` ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի ուշադրության կենտրոնում: Սեյրան Օհանյանը ընդգծել է նաև, որ. «Հարկ է նաև նկատել, որ այս ոլորտները վերջին մեկ տարվա ընթացքում գրանցել են զգալի առաջընթաց, որը պայմանավորված է մեր կողմից իրականացված միջոցառումներով»:

В административном комплексе МО РА состоялось заседание коллегии
3 Мая, 2013 00:00В административном комплексе МО РА 3-го мая состоялось заседание коллегии по теме «Задачи, ситуация и перспективы развития материально-технического обеспечение МО», в котором приняли участие Министр обороны РА Сейран Оганян, члены коллегии, начальники управлений и отдельных отделов МО, ВС и ГШ ВС, командующие воинских соединений. С докладами выступили ответственные за сферу.
Представленные доклады имели два направления: первое – процесс закупок и поставок, организуемых для обогащения материально-технической базы МО РА, второе – развитие военно-промышленного комплекса.
По завершении заседания Министр обороны РА Сейран Оганян отметил, что как закупки и поставки, так и военно-промышленное планирование находятся в центре внимания властей РА, в частности, в центре внимания Президента РА Сержа Саргсяна. Сейран Оганян также подчеркнул: «Необходимо отметить, что в этих сферах в течение последних лет зафиксирован существенный прогресс, который обусловлен проводимыми нами мероприятиями».