27 Ապրիլի, 2013 00:00Ս.թ ապրիլի 27-ին Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Ս.Օհանյանը հանդիպում ունեցավ Հայաստանի Հանրապետությունում իր դիվանագիտական առաքելությունն ավարտող Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Վյաչեսլավ Կովալենկոյի հետ:
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարը բարձր գնահատեց դեսպան Կովալենկոյի պաշտոնավարման ժամանակահատվածում գործադրած ջանքերը` մեր երկրների դաշնակցային և ռազմավարական հարաբերությունների ամրապնդման ու զարգացման համար, ինչի վկայությունն են իրականացված բարձր մակարդակի բազմաթիվ փոխայցելությունները, ինչպես նաև երկու երկրների միջև ստորագրված մի շարք, այդ թվում` պաշտպանական ոլորտին առնչվող փաստաթղթերը:
Կողմերը համոզմունք հայտնեցին, որ հայ-ռուսական ռազմաքաղաքական առկա համագործակցությունը կարևոր երաշխիք է ինչպես երկու երկրների, այնպես էլ տարածաշրջանային անվտանգության համար` ելնելով երկարաժամկետ հեռանկարից:
Հանդիպման ավարտին ՀՀ պաշտպանության նախարարը դեսպանին շնորհակալություն հայտնեց արդյունավետ ծառայության համար և հաջողություն մաղթեց հետագա գործունեության ընթացքում: Իր հերթին դեսպան Կովալենկոն հավաստիացրեց, որ այսուհետ ևս կշարունակի մնալ Հայաստանի ու հայ ժողովրդի բարեկամը և ջանքեր չի խնայի երկու պետությունների բարեկամությանը նպաստելու համար:

27 Апреля, 2013 00:0027-го апреля с.г. Министр обороны РА Сейран Оганян провел встречу с завершающим свою дипломатическую миссию в Республике Армения Чрезвычайным и полномочным послом Российской Федерации в Республике Армения Вячеславом Коваленко.
В ходе встречи Министр обороны РА высоко оценил предпринятые усилия посла Коваленко по укреплению и развитию союзнических и стратегических отношений между нашими странами в период его дипломатической миссии в Армении, свидетельством чего является множество осуществленных взаимных визитов высокого уровня, а также ряд подписанных документов между двумя странами, в том числе в сфере обороны.
Стороны выразили уверенность, что существующее армяно-российское военно-политическое сотрудничество является важной гарантией как для безопасности двух стран, так и региональной безопасности, исходя из долгосрочной перспективы.
По завершении встречи Министр обороны РА поблагодарил посла за результативную службу и пожелал успехов в дальнейшей деятельности. В свою очередь, посол Коваленко заверил, что и в дальнейшем останется другом Армении и армянского народа и не пожалеет усилий для способствования дружбе двух народов.