16 Մարտի, 2012 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը մարտի 15-ին ընդունել է ՀՀ Զինված ուժերի կադրային կառավարման վերաբերյալ խորհրդատվական նպատակով մարտի 12-ից 16-ը Հայաստանում գտնվող ԱՄՆ և Միացյալ Թագավորության փորձագիտական խմբին:
Հանդիպմանը ներկա գտնվող ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Քաթերին Լիչը և ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության ղեկավարի տեղակալ Բրյուս Դոնահյուն հաստատել են իրենց երկրների պատրաստակամությունը ՀՀ զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումներին աջակցելու գործում: Այնուհետև փորձագիտական խումբը ՀՀ պաշտպանության նախարարին հանգամանալից ներկայացրել է ՀՀ ՊՆ աշխատանքային խմբի հետ համատեղ կատարված աշխատանքները, ինչպես նաև առաջարկություններ ու նկատառումներ ներկայացրել ՀՀ զինված ուժերում ընթացող արհեստավարժ ենթասպայական համակարգի հետագա զարգացման գործընթացի վերաբերյալ:

16 March, 2012 00:00On March 15, ARM Defense Minister hosted the advisory group of US and UK experts who were in Armenia from March 12-16 to provide consultations for reforms in Human Resources Management system of the ARM Armed Forces.
At the meeting Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of UK to Armenia Katherine Leach and Charge d’Affaires of US Embassy in Armenia Bruce Donahue reassured their nations’ readiness to provide support in reforms now underway in the ARM Armed Forces. The advisory group thoroughly presented findings of the joint work with the working group of ARM Defense Ministry and also made recommendations regarding the further development of the professional non-commissioned officers corps in the Armed Forces.