16 Մարտի, 2012 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը մարտի 15-ին ընդունել է ՀՀ Զինված ուժերի կադրային կառավարման վերաբերյալ խորհրդատվական նպատակով մարտի 12-ից 16-ը Հայաստանում գտնվող ԱՄՆ և Միացյալ Թագավորության փորձագիտական խմբին:
Հանդիպմանը ներկա գտնվող ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Քաթերին Լիչը և ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության ղեկավարի տեղակալ Բրյուս Դոնահյուն հաստատել են իրենց երկրների պատրաստակամությունը ՀՀ զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումներին աջակցելու գործում: Այնուհետև փորձագիտական խումբը ՀՀ պաշտպանության նախարարին հանգամանալից ներկայացրել է ՀՀ ՊՆ աշխատանքային խմբի հետ համատեղ կատարված աշխատանքները, ինչպես նաև առաջարկություններ ու նկատառումներ ներկայացրել ՀՀ զինված ուժերում ընթացող արհեստավարժ ենթասպայական համակարգի հետագա զարգացման գործընթացի վերաբերյալ:

16 Марта, 2012 00:00Министр обороны РА Сейран Оганян 15-го марта принял экспертную группу США и Соединенного Королевства, которая с целью предоставления консультаций по вопросу кадрового управления Вооруженными Силами с 12-го по 16-е марта находилась в Армении.
Присутствующие на встрече Чрезвычайный и полномочный посол Соединенного Королевства в Армении Катерин Лич и заместитель руководителя посольства США в Армении Брюс Донахью подтвердили готовность своих стран оказывать содействие процессу проведения реформ в Вооруженных Силах РА. Далее экспертная группа подробно представила Министру обороны работу, проделанную совместно с рабочей группой Министерства обороны РА, а также представила предложения и замечания относительно идущего процесса дальнейшего развития профессиональной унтер-офицерской системы в Вооруженных Силах РА.