Զինված ուժերի ղեկավար կազմն այցելել է «Եռաբլուր» պանթեոն
5 Մարտի, 2012 00:00Մարտի 5-ին «Եռաբլուր» պանթեոնում մեկնարկել է ՀՀ Ազգային հերոս, Սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի ծննդյան 53-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումների շարքը:
ՀՀ պաշտանության նախարար Սեյրան Օհանյանը Զինված ուժերի ղեկավար կազմի և հասարակայնության ներկայացուցիչների հետ այցելել է «Եռաբլուր» պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցել Վազգեն Սարգսյանի հիշատակին:
Մարտի 5-ին հիշատակի միջոցառումներ են նախատեսված նաև ՊՆ վարչական համալիրում, Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ինստիտուտում, Սպարապետի անունը կրող զորամասում:

Senior Officials of the ARM Armed Forces Visited the Yerablur Pantheon
5 March, 2012 00:00On March 5, the range of events dedicated to the 53rd birthday of ARM National hero Vazgen Sargsyan was launched in Yerablur Pantheon.
ARM Defense Minister Seyran Ohanyan along with the senior staff of the Armed Forces and public representatives visited Yerablur Pantheon to pay tribute to the memory of Vazgen Sargsyan.
There are also other commemorative events which are to be held at the administrative complex of the ministry, Military Institute after V. Sargsyan, and at the military unit after Sparapet V. Sargsyan.