ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի նորանշանակ ղեկավարին
22 Փետրվարի, 2012 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը փետրվարի 21-ին ընդունել է Եվրոպայում անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության (ԵԱՀԿ) երևանյան գրասենյակի նորանշանակ ղեկավար, դեսպան Անդրեյ Սորոկինին: Շնորհավորելով դեսպանին ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավարի պաշտոնը ստանձնելու առթիվ` պաշտպանության նախարարը նրան մաղթել է արգասաբեր աշխատանք:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի և Հայաստանի պաշտպանության նախարարության միջև համագործակցության ընդլայնման հեռանկարները: Երկուստեք կարևորվել է զինված ուժերում մարդու իրավունքների պաշտպանության և զինծառայողների իրավագիտակցության բարձրացման ուղղությամբ համատեղ ծրագրերի իրականացումը:

ARM Defense Minister Hosted the Newly Appointed Head of the OSCE Office in Yerevan
22 February, 2012 00:00On February 21, ARM Defense Minister Seyran Ohanyan hostedthe newly appointed Head of the OSCE Office in YerevanAndrey Sorokin. Congratulating the Ambassador on assuming his new position Seyran Ohanyan wished himsuccess and effective tenure.
During the meeting they discussed the prospective of broadening the cooperation betweenOSCE Office in Yerevan and the Defense Ministry. Both of them emphasized the importance of implementing joint projects regarding the protection of human rights and legal awareness of servicemen in the ARM Armed Forces.