ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի նորանշանակ ղեկավարին
22 Փետրվարի, 2012 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը փետրվարի 21-ին ընդունել է Եվրոպայում անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության (ԵԱՀԿ) երևանյան գրասենյակի նորանշանակ ղեկավար, դեսպան Անդրեյ Սորոկինին: Շնորհավորելով դեսպանին ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավարի պաշտոնը ստանձնելու առթիվ` պաշտպանության նախարարը նրան մաղթել է արգասաբեր աշխատանք:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի և Հայաստանի պաշտպանության նախարարության միջև համագործակցության ընդլայնման հեռանկարները: Երկուստեք կարևորվել է զինված ուժերում մարդու իրավունքների պաշտպանության և զինծառայողների իրավագիտակցության բարձրացման ուղղությամբ համատեղ ծրագրերի իրականացումը:

Министр обороны РА принял новоназначенного руководителя ереванского офиса ОБСЕ
22 Февраля, 2012 00:00Министр обороны РА Сейран Оганян 21-го февраля принял новоназначенного руководителя ереванского офиса Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ), посла Андрея Сорокина. Сейран Оганян поздравил посла в связи с вступлением его в должность руководителя ереванского офиса ОБСЕ и пожелал ему плодотворной работы.
В ходе встречи были обсуждены перспективы расширения сотрудничества между Министерством обороны РА и ереванским офисом ОБСЕ. Обе стороны отметили важность исполнения совместных программ в направлениях защиты прав человека и повышения правовосприятия военнослужащих в вооруженных силах.