ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այցելել է ՀՀ զինված ուժերի օպերատիվ կառավարման կենտրոն
14 Փետրվարի, 2012 00:00Հայաստանի Հանրապետության նախագահ, ՀՀ զինված ուժերի գերագույն գլխավոր հրամանատար Սերժ Սարգսյանն այցելել է ՀՀ զինված ուժերի օպերատիվ կառավարման կենտրոն, որտեղ ծանոթացել է կառավարման ավտոմատացված համակարգի տեխնիկական միջոցներին: Այնուհետև ՀՀ նախագահը խորհրդակցություն է անցկացրել ՀՀ զինված ուժերի հրամանատարական կազմի հետ:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Ս. Օհանյանը Հայաստանի Հանրապետության նախագահին զեկուցել է Զինված ուժերի բարեփոխումների ընթացքը՝ համաձայն զարգացման պլանի: Նախարարի զեկույցից հետո ՀՀ ԶՈՒ գերագույն գլխավոր հրամանատարն ընդունել է ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի զեկույցը ՀՀ ՊՆ կենտրոնական ապարատի մարտական պատրաստականության վերաբերյալ: Մարտական պատրաստականության մարտավարաշարային պարապմունքների շրջանակներում իրականացվող ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ համատեղ շտաբային մարզումների ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության նախագահ, ՀՀ զինված ուժերի գերագույն գլխավոր հրամանատար Սերժ Սարգսյանն ընդունել է զեկույցներ զորատեսակների, զորամիավորումների հրամանատարների կողմից իրականացվող միջոցառումների վերաբերյալ:

Президент РА Серж Саргсян посетил Центр оперативного управления Вооруженными Силами РА
14 Февраля, 2012 00:00Президент Республики Армения, Верховный главнокомандующий Вооруженными Силами РА Серж Саргсян посетил Центр оперативного управления Вооруженными Силами РА, где ознакомился с техническими средствами автоматизированной системы управления. Затем Президент РА провел совещание с командным составом Вооруженных Сил РА.
Министр обороны РА С.Оганян доложил Президенту Республики Армения о ходе реформ в Вооруженных Силах, согласно плану развития. После доклада министра Верховный главнокомандующий ВС РА принял доклад начальника Главного Штаба ВС РА относительно боевой готовности центрального аппарата МО РА. В ходе совместных штабных соревнований ГШ ВС РА, проводящихся в рамках тактико-строевых занятий по боевой готовности, Президент Республики Армения, Верховный главнокомандующий Вооруженными Силами РА Серж Саргсян принял доклады командующих видов вооружений, воинских соединений относительно осуществляемых мероприятий.