ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցչին
13 Փետրվարի, 2012 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը փետրվարի 13-ին ընդունել է Հարավային Կովկասի եւ Կենտրոնական Ասիայի հարցերով ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Ջեյմս Ապատուրային:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը գոհունակությամբ արձանագրել են, որ պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցությունը արդյունավետորեն զարգանում է խաղաղապահության, ռազմական կրթության և պաշտպանական բարեփոխումների ուղղություններով:
Հյուրի խնդրանքով Սեյրան Օհանյանը ներկայացրել է իրադրությունը հայկական և ադրբեջանական զորքերի շփման գծում:

Министр обороны РА принял специального представителя Генерального секретаря НАТО
13 Февраля, 2012 00:00Министр обороны РА Сейран Оганян 13-го февраля принял специального представителя Генерального секретаря НАТО на Южном Кавказе и в Центральной Азии Джеймса Аппатурайя.
В ходе встречи стороны с удовлетворением отметили, что сотрудничество Армения-НАТО в сфере обороны результативно развивается в направлениях миротворчества, военного образования и оборонных реформ.
По просьбе гостя Сейран Оганян представил ситуацию на линии соприкосновения между армянскими и азербайджанскими войсками.