ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Հայաստանում Հունաստանի դեսպանին
22 Դեկտեմբերի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը դեկտեմբերի 22-ին ընդունել է Հայաստանում Հունաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Իոաննիս Կորինթիոսին` դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանում ավարտելու կապակցությամբ:
Սեյրան Օհանյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին` հայ-հունական ռազմական համագործակցության զարգացման գործում ունեցած ավանդի համար և մաղթել հաջողություններ դիվանագիտական հետագա աշխատանքում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը գոհունակությամբ արձանագրել են, որ Հայաստանի ու Հունաստանի համագործակցությունը հաջողությամբ զարգացել է ռազմական կրթության, խաղաղապահության, ռազմական արդյունաբերության, ռազմական բժշկության և այլ բնագավառներում:
Սեյրան Օհանյանը բարձր է գնահատել Կոսովոյում հունական հրամանատարության ներքո հայ խաղաղապահների ձեռք բերած փորձն ու հմտությունները և նշել, որ չնայած Հունաստանը կրճատում է իր խաղաղապահների թվաքանակը Կոսովոյում, այդուհանդերձ Հայաստանի ու Հունաստանի միջև ռազմական համագործակցությունը այլ ուղղություններով զարգացման մեծ հեռանկարներ ունի:

ARM Defense Minister Hosted the Ambassador of Greece to Armenia
22 December, 2011 00:00On December 22, ARM Defense Minister Seyran Ohanyan hosted Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Greece to Armenia Ioannis Korinthiosdue to the ending of his diplomatic mission in Armenia.
The Minister thanked Ioannis Korinthiosfor his contribution to the development of Armenian-Greek military cooperation and wished him success in his further diplomatic activity. During the meeting the parties noted with satisfaction that the bilateral cooperation has been successfully developed in the fields such as military education, peacekeeping, defense industry, military medicine etc.
Seyran Ohanyan highly appreciated the experience and skills gained by the Armenian peacekeepers in Kosovo under the Greek Command. Seyran Ohanyan also noted the Armenian-Greek military cooperation has the prospective to develop through other directions, despite the reduction of Greek troops in Kosovo.