ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Հայաստանում Հունաստանի դեսպանին
22 Դեկտեմբերի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը դեկտեմբերի 22-ին ընդունել է Հայաստանում Հունաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Իոաննիս Կորինթիոսին` դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանում ավարտելու կապակցությամբ:
Սեյրան Օհանյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին` հայ-հունական ռազմական համագործակցության զարգացման գործում ունեցած ավանդի համար և մաղթել հաջողություններ դիվանագիտական հետագա աշխատանքում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը գոհունակությամբ արձանագրել են, որ Հայաստանի ու Հունաստանի համագործակցությունը հաջողությամբ զարգացել է ռազմական կրթության, խաղաղապահության, ռազմական արդյունաբերության, ռազմական բժշկության և այլ բնագավառներում:
Սեյրան Օհանյանը բարձր է գնահատել Կոսովոյում հունական հրամանատարության ներքո հայ խաղաղապահների ձեռք բերած փորձն ու հմտությունները և նշել, որ չնայած Հունաստանը կրճատում է իր խաղաղապահների թվաքանակը Կոսովոյում, այդուհանդերձ Հայաստանի ու Հունաստանի միջև ռազմական համագործակցությունը այլ ուղղություններով զարգացման մեծ հեռանկարներ ունի:

Министр обороны РА принял посла Греции в Армении
22 Декабря, 2011 00:00Министр обороны РА Сейран Оганян 22-го декабря принял Чрезвычайного и полномочного посла Греции в Армении Иоанниса Коринтиоса в связи с завершением его дипломатической миссии в Армении.
Сейран Оганян поблагодарил посла за вклад, внесенный в развитие армяно-греческого военного сотрудничества и пожелал успехов в дальнейшей дипломатической работе.
В ходе встречи стороны с удовлетворением отметили, что сотрудничество между Арменией и Грецией успешно развивается в сферах военного образования, миротворчества, военной промышленности, военной медицины и в других областях.
Сейран Оганян высоко оценил опыт и навыки армянских миротворцев, которые они приобрели под греческим командованием в Косово, и отметил, что несмотря на то, что Греция сокращает численность своих миротворцев в Косово, тем не менее, военное сотрудничество между Арменией и Грецией в других направлениях имеет большие перспективы развития.