ՀԱՊԿ անդամ պետությունների օպերատիվ վարչության պետերի աշխատանքային խորհրդակցություն ՀՀ ՊՆ-ում
17 Հուլիսի, 2013 00:002013թ. հունիսի 25-ին ՀԱՊԿ-ի անդամ պետությունների գլխավոր շտաբների պետերի ռազմական կոմիտեի հերթական նիստի ընթացքում ընդունված որոշման համաձայն, ս.թ. հուլիսի 16-ից 17-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում տեղի ունեցավ ՀԱՊԿ-ի անդամ պետությունների զինված ուժերի գլխավոր շտաբների գլխավոր օպերատիվ վարչության պետերի աշխատանքային խորհրդակցություն:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվեցին օրակարգի բոլոր հարցերը, և արդյունքում աշխատանքային խորհրդակցութան նախագահող` ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ օպերատիվ վարչության պետ, գեներալ-մայոր Ա.Դավթյանի կողմից ստորագրվեց Արձանագրություն:

Council of the Heads of the Operative Departments of the CSTO member states at the RA Ministry of Defence
17 July, 2013 00:00In accordance with the decision of the Military Committee of Chiefs of General Staff of Armed Forces of CSTO member states made on June 25 session, Heads of Operational Departments of CSTO member states Armed Forces held a working meeting at the Ministry of Defense of Armenia from July 16 to 17.
Besides the discussion of agenda issues a protocol was signed by the chair of the session- RA GS Head of the Operative Department of the Armed Forces, Major General A. Davtyan.