ՀԱՊԿ անդամ պետությունների օպերատիվ վարչության պետերի աշխատանքային խորհրդակցություն ՀՀ ՊՆ-ում
17 Հուլիսի, 2013 00:002013թ. հունիսի 25-ին ՀԱՊԿ-ի անդամ պետությունների գլխավոր շտաբների պետերի ռազմական կոմիտեի հերթական նիստի ընթացքում ընդունված որոշման համաձայն, ս.թ. հուլիսի 16-ից 17-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում տեղի ունեցավ ՀԱՊԿ-ի անդամ պետությունների զինված ուժերի գլխավոր շտաբների գլխավոր օպերատիվ վարչության պետերի աշխատանքային խորհրդակցություն:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվեցին օրակարգի բոլոր հարցերը, և արդյունքում աշխատանքային խորհրդակցութան նախագահող` ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ օպերատիվ վարչության պետ, գեներալ-մայոր Ա.Դավթյանի կողմից ստորագրվեց Արձանագրություն:

Рабочее совещание начальников оперативных управлений стран-членов ОДКБ в МО РА
Согласно принятого решения во время очередного заседания военного комитета начальников главных штабов государств-членов ОДКБ 25-го июня 2013г., с 16 по 17 июля в Министерстве обороны РА состоялось рабочее совещание начальников оперативных управлений главных штабов вооруженных сил стран-членов ОДКБ в МО РА.
В ходе совещания были обсуждены все вопросы повестки дня. В результате председателем рабочего совещания, начальником оперативного управления ГШ ВС РА, генерал-майором А.Давтяном был подписан Протокол.