Սեյրան Օհանյանը ընդունեց Հայաստանում Լիտվայի Հանրապետության նորանշանակ դեսպանին
15 Հուլիսի, 2013 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հուլիսի 15-ին ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Լիտվայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Էրիկաս Պետրիկասին:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Ս.Օհանյանը պաշտոնի ստանձման կապակցությամբ ողջունեց և շնորհավորեց դեսպանին: Բարձր գնահատելով երկու երկրների միջև երկկողմ պաշտպանական բնագավառում համագործակցության ներկայիս մակարդակը` Սեյրան Օհանյանը համոզմունք հայտնեց, որ 11 տարվա պատմություն ունեցող համագործակցությունը կշարունակվի ընդլայնվել:
Դեսպան Է.Պետրիկասը հաստատեց համագործակցությունը զարգացնելու լիտվական կողմի պատրաստակամությունը` նշելով, որ այն կզարգանա ոչ միայն երկկողմ ձևաչափով, այլ նաև բազմակողմ՝ ԵՄ-ի և ՆԱՏՕ-ի շրջանակներում:

Seyran Ohanyan received the newly appointed Ambassador of the Republic of Lithuania to Armenia
On July 15thMinister of Defence of the Republic of Armenia Seyran Ohanyan hosted the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Lithuania to the Republic of Armenia, Mr. Erikas Petrikas.
Minister Ohanyan greeted the Ambassador and congratulated him on the occasion of his appointment. Highly appreciating thecurrent level of bilateral collaboration in the field of defence between the two countries, Seyran Ohanyan expressed confidence that the cooperation of 11 years will expand and enhance. Ambassador E. Petrikas reiterated the commitment of the Lithuanian side to pursue the development of the ongoing collaboration, noting further on that the collaboration shall continue developing not only on a bilateral, but also on a multilateral level within the frame of the UN and NATO.