Սեյրան Օհանյանը ընդունեց Հայաստանում Լիտվայի Հանրապետության նորանշանակ դեսպանին
15 Հուլիսի, 2013 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հուլիսի 15-ին ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Լիտվայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Էրիկաս Պետրիկասին:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Ս.Օհանյանը պաշտոնի ստանձման կապակցությամբ ողջունեց և շնորհավորեց դեսպանին: Բարձր գնահատելով երկու երկրների միջև երկկողմ պաշտպանական բնագավառում համագործակցության ներկայիս մակարդակը` Սեյրան Օհանյանը համոզմունք հայտնեց, որ 11 տարվա պատմություն ունեցող համագործակցությունը կշարունակվի ընդլայնվել:
Դեսպան Է.Պետրիկասը հաստատեց համագործակցությունը զարգացնելու լիտվական կողմի պատրաստակամությունը` նշելով, որ այն կզարգանա ոչ միայն երկկողմ ձևաչափով, այլ նաև բազմակողմ՝ ԵՄ-ի և ՆԱՏՕ-ի շրջանակներում:

Сейран Оганян принял новоназначенного посла Литовской Республики в Армении
15 Июля, 2013 00:00Министр обороны РА Сейран Оганян 15-го июля принял чрезвычайного и полномочного посла Литовской Республики в Республике Армения Эрикаса Петрикаса.
По случаю приступления в должность министр Оганян поприветствовал и поздравил посла. Высоко оценив настоящий уровень сотрудничества в сфере обороны между двумя странами, С.Оганян выразил уверенность, что имеющее 11-летнюю историю сотрудничество продолжит расширяться.
Посол Э.Петрикас заверил готовность литовской стороны развивать сотрудничество и отметил, что оно будет развиваться не только в двустороннем формате, но и в многостороннем, в рамках ЕС и НАТО.