ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալն ընդունել է Լեհաստանի Ազգային անվտանգության բյուրոյի ղեկավարին
17 Հոկտեմբերի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արա Նազարյանը հոկտեմբերի 17-ին ընդունել է աշխատանքային այցով Երևանում գտնվող Լեհաստանի Ազգային անվտանգության բյուրոյի ղեկավար, պրոֆեսոր Ստանիսլավ Կոզիեչի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպման ժամանակ կողմերն անդրադարձել են Հայաստանում ընթացող պաշտպանական բարեփոխումներին և այդ բարեփոխումներին Լեհաստանի կողմից առկա օժանդակության և դրա խորացման հնարավորություններին` ինչպես երկողմ, այնպես էլ ՆԱՏՕ-ի շրջանակներում: ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալը որպես Լեհաստանի հետ պաշտպանական համագործակցության զարգացման առաջնահերթություն առանձնացրել է ռազմական կրթության և ռազմական արդյունաբերության բնագավառները:
Կողմերն անդրադարձել են նաև ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացին և նշել, որ այն պետք է կարգավորվի միայն խաղաղ, բանակցային ճանապարհով, միջազգային իրավունքի նորմերի պահպանմամբ և ուժի կիրառման նկատմամբ անհանդուրժողականությամբ:

Заместитель Министра обороны РА принял руководителя бюро Национальной безопасности Польши
17 Октября, 2011 00:00Заместитель Министра обороны РА Ара Назарян 17-го октября принял делегацию, возглавляемую руководителем бюро Национальной безопасности, профессором Станиславом Козиечем, который находится в Ереване с рабочим визитом.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы, касающиеся проводимых в Армении реформ в сфере обороны и содействию им со стороны Польши и возможности его углубления – как в двусторонних отношениях, так и в рамках НАТО. Заместитель Министра обороны выделил сферы военного образования и военной промышленности в качестве приоритетных направлений развития отношений с Польшей в сфере обороны.
Стороны также затронули вопросы, касающиеся процесса урегулирования Карабахского конфликта и отметили, что конфликт должен быть решен только мирным путем, посредством переговоров, сохранением норм международного права и неприемлемостью применения силы.