ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալն ընդունել է Լեհաստանի Ազգային անվտանգության բյուրոյի ղեկավարին
17 Հոկտեմբերի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արա Նազարյանը հոկտեմբերի 17-ին ընդունել է աշխատանքային այցով Երևանում գտնվող Լեհաստանի Ազգային անվտանգության բյուրոյի ղեկավար, պրոֆեսոր Ստանիսլավ Կոզիեչի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպման ժամանակ կողմերն անդրադարձել են Հայաստանում ընթացող պաշտպանական բարեփոխումներին և այդ բարեփոխումներին Լեհաստանի կողմից առկա օժանդակության և դրա խորացման հնարավորություններին` ինչպես երկողմ, այնպես էլ ՆԱՏՕ-ի շրջանակներում: ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալը որպես Լեհաստանի հետ պաշտպանական համագործակցության զարգացման առաջնահերթություն առանձնացրել է ռազմական կրթության և ռազմական արդյունաբերության բնագավառները:
Կողմերն անդրադարձել են նաև ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացին և նշել, որ այն պետք է կարգավորվի միայն խաղաղ, բանակցային ճանապարհով, միջազգային իրավունքի նորմերի պահպանմամբ և ուժի կիրառման նկատմամբ անհանդուրժողականությամբ:

The Deputy Minister of ARM Defence Ministry Hosted the Head of the National Security Bureau Of Poland
17 October, 2011 00:00On October 17th the deputy minister of ARM Defence Ministry Ara Nazaryan hosted delegation led by head of the Polish National Security bureau, Professor Stanislav Koziech.
During the meeting, the sides spoke about military reforms held in Armenia, available Polish assistance and development opportunities to those reforms, both in bilateral form and in the frame of NATO cooperation. Military education and military producing were noted as important spheres of development cooperation with Poland by Armenian Deputy Defense Minister.
Nagorno-Karabakh issue settlement was also discussed by the sides. It was noted bilaterally that the issue must be solved peacefully and keeping the principles of international law, not using force.