ՀՀ զինված ուժերի 20 սպաների համար նախատեսված բնակելի շենքի բացում Գորիս քաղաքում
10 Հոկտեմբերի, 2011 00:00Հոկտեմբերի 9-ին Գորիս քաղաքում տեղի է ունեցել ՀՀ զինված ուժերի 20 սպաների համար նախատեսված բնակելի շենքի բացման հանդիսավոր արարողությունը:
Շնորհավորելով բնակարանամուտը տոնող սպաներին` պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արա Նազարյանը նշել է, որ զինծառայողներին բնակարաններով ապահովումը պաշտպանության նախարարության կարևորագույն խնդիրներից է:
Ծանոթանալով բնակարանային պայմաններին ու կատարված աշխատանքներին` պաշտպանության փոխնախարարը գոհունակությամբ արձանագրել է, որ սպաների համար նախատեսված բնակարանները կառուցված են շինարարական արդի չափանիշներով, կահավորված են և ապահովված են անհրաժեշտ բոլոր հարմարություններով:

Открытие жилого здания, предусмотренного для 20-и офицеров Вооруженных Сил РА в городе Горис
10 Октября, 2011 00:009-го октября в городе Горис состоялась торжественная церемония открытия жилого здания, предусмотренного для 20-и офицеров Вооруженных Сил РА.
Поздравляя жителей новопостроенного здания, заместитель Министра обороны Ара Назарян отметил, что обеспечение квартирами военнослужащих является одной из важнейших задач Министерства обороны.
Ознакомившись с жилищными условиями и проделанными работами, замминистра с удовлетворением отметил, что квартиры, предусмотренные для офицеров, построены в соответствии с современными строительными критериями и обеспечены необходимыми удобствами.