27 Հունիսի, 2013 00:002013թ. հունիսի 26-ից 28-ն ընկած ժամանակահատվածում Շվեդիայի մայրաքաղաք Ստոկհոլմ է մեկնել ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովի գլխավորած պատվիրակությունը` ՆԱՏՕ-ի ռազմական գործընկերների ամենամյա ռազմավարական համաժողովին մասնակցելու նպատակով:
Համաժողովն անցկացվում է Հյուսիսատլանտյան Դաշինքի Վերափոխումների ռազմավարական հրամանատարության հովանու ներքո:
«Գործընկերության հեռանկարներըե խորագրով համաժողովը, որը նախագահում է վերափոխումների դաշնակցային հրամանատար, գեներալ Ժան Պոլ Պալոմերոսը (Ֆրանսիայի ՌՕՈւ), նպատակաուղղված է միջազգային անվտանգության նորահայտ մարտահրավերների և դրանց համատեղ լուծումների որոնման շուրջ կարծիքների փոխանակմանը:

27 Июня, 2013 00:00С 26 по 28 июня с.г. в столице Швеции Стокгольме будет находится делегация, возглавляемая начальником Главного Штаба ВС РА генерал-полковником Юрием Xачатуровым для принятия участия в ежегодном стратегическом форуме военных партнеров НАТО.
Форум проходит под эгидой Стратегического командования реформ Североатлантического альянся.
Целью форума под названием «Перспективы партнерства» под председательством федерального командира реформ генерала Жана Поля Паломероса (ВВС Франции) является обмен мнениями вокруг новыявленных вызовов международной безопасности и поиска их совместных решений.