2011թ. սեպտեմբեր ամսին Ադրբեջանի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտումները
8 Հոկտեմբերի, 2011 00:00Հայկական և ադրբեջանական զինված ուժերի շփման գծում 2011թ. սեպտեմբերի 1-ից 30-ը Ադրբեջանը հրադադարի ռեժիմը խախտել է ավելի քան 1450 անգամ:
Հայաստանի Հանրապետության սահմանին գրանցվել է Ադրբեջանի կողմից հրադադարի խախտման ավելի քան 250 դեպք:
ԼՂՀ պաշտպանության բանակից ստացված տվյալների համաձայն` նշյալ ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի ռեժիմը խախտել է շուրջ 1200 անգամ:
Հրադադարի խախտումների ժամանակ ադրբեջանական կողմը կրակել է տարբեր զինատեսակներից, այդ թվում` դիպուկահար զինատեսակներից ավելի քան 300 անգամ: Հայկական զինված ուժերը խստորեն պահպանում են հրադադարի ռեժիմը և պատասխան գործողությունների են դիմում ծայրահեղ անհրաժեշտության դեպքում: Հայկական զինված ուժերը լիովին վերահսկում են իրավիճակը հակառակորդի հետ շփման գծում:

Нарушения режима прекращения огня со стороны Азербайджана в сентябре 2011 года
8 Октября, 2011 00:00 На линии соприкосновения армянских и азербайджанских вооруженных сил с 1-го по 30-ое сентября 2011 года режим прекращения огня был нарушен более чем 1450 раз.
На границе c Республикой Армения было зафиксировано более 250 сучаев нарушения режима прекращения огня со стороны Азербайджана.
Согласно данным, полученных из Армии Обороны НКР, в отмеченный период противник нарушил режим прекращения огня около 1200 раз.
Во время обстрелов азербайджанская сторона применяла различные виды оружия, в том числе снайперские оружия – более чем 300 раз. Армянские Вооруженные силы строго соблюдают режим прекращения огня и прибегают к ответным действиям только в случае крайней необходимости. Армянские ВС полностью контролируют ситуацию на линии соприкосновения с противником.