2011թ. սեպտեմբեր ամսին Ադրբեջանի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտումները
8 Հոկտեմբերի, 2011 00:00Հայկական և ադրբեջանական զինված ուժերի շփման գծում 2011թ. սեպտեմբերի 1-ից 30-ը Ադրբեջանը հրադադարի ռեժիմը խախտել է ավելի քան 1450 անգամ:
Հայաստանի Հանրապետության սահմանին գրանցվել է Ադրբեջանի կողմից հրադադարի խախտման ավելի քան 250 դեպք:
ԼՂՀ պաշտպանության բանակից ստացված տվյալների համաձայն` նշյալ ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի ռեժիմը խախտել է շուրջ 1200 անգամ:
Հրադադարի խախտումների ժամանակ ադրբեջանական կողմը կրակել է տարբեր զինատեսակներից, այդ թվում` դիպուկահար զինատեսակներից ավելի քան 300 անգամ: Հայկական զինված ուժերը խստորեն պահպանում են հրադադարի ռեժիմը և պատասխան գործողությունների են դիմում ծայրահեղ անհրաժեշտության դեպքում: Հայկական զինված ուժերը լիովին վերահսկում են իրավիճակը հակառակորդի հետ շփման գծում:

The Ceasefire Violations by Azerbaijan Throughout September
8 October, 2011 00:00Azerbaijan has violated the ceasefire for about 1450 times from Septmeber 1 – 30 of the current year.
250 violations have been recorded on the border of the Republic of Armenia.
According to the data provided by the Defense Army, the opponent has violated the ceasefire for about 1200 times throughout the same period.
The Azerbaijani side has opened fire from different types of weapon including sniper rifle by which they fired for about 300 times. Armenian forces strictly maintain the ceasefire regime and respond only in cases of extreme necessity. The situation at the frontline is completely under control of the Armenian armed forces.