ՀՀ զինված ուժերի 16 սպաների տրամադրվեցին ծառայողական բնակարաններ
5 Հոկտեմբերի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հոկտեմբերի 4-ին Էջմիածին քաղաքում մասնակցել է ՀՀ զինված ուժերի 16 սպաների համար նախատեսված բնակելի շենքի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Շնորհավորելով նորակառույց շենքի բնակիչներին` Սեյրան Օհանյանը նշել է, որ զինծառայողների և նրանց ընտանիքների սոցիալական ապահովության հարցերը, այդ թվում` բնակարաններով ապահովումը պաշտպանության նախարարության կարևորագույն խնդիրներից են և գտնվում են պետության ուշադրության կենտրոնում:
Նորակառույց շենքի բացումից հետո սպաներն իրենց բնակարաններում հյուրընկալել են պաշտպանության նախարարին: Ծանոթանալով բնակարանային պայմաններին ու կատարված աշխատանքներին` Սեյրան Օհանյանը գոհունակությամբ արձանագրել է, որ սպաների համար նախատեսված բնակարանները կառուցված են շինարարական արդի չափանիշներով, ապահովված են անհրաժեշտ հարմարություններով և գույքով:

16-ти офицерам Вооруженных Сил РА предоставлены служебные квартиры
5 Октября, 2011 00:00Министр обороны РА Сейран Оганян 4-го октября в городе Эчмиадзине принял участие в торжественной церемонии открытия жилого здания, предусмотренного для 16-ти офицеров Вооруженных Сил РА.
Поздравляя жителей новопостроенного здания, Сейран Оганян отметил, что вопросы социального обеспечения военнослужащих и их семей, в том числе обеспечения квартирами, являются одной из важнейших задач Министерства обороны и находятся в центре внимания государства.
После открытия новостройки офицеры в своих квартирах приняли Министра обороны. Ознакомившись с жилищными условиями и проделанными работами, Сейран Оганян с удовлетворением отметил, что квартиры, предусмотренные для офицеров, построены в соответствии с современными строительными критериями и обеспечены необходимыми удобствами и мебелью.