ՀՀ զինված ուժերի 16 սպաների տրամադրվեցին ծառայողական բնակարաններ
5 Հոկտեմբերի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հոկտեմբերի 4-ին Էջմիածին քաղաքում մասնակցել է ՀՀ զինված ուժերի 16 սպաների համար նախատեսված բնակելի շենքի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Շնորհավորելով նորակառույց շենքի բնակիչներին` Սեյրան Օհանյանը նշել է, որ զինծառայողների և նրանց ընտանիքների սոցիալական ապահովության հարցերը, այդ թվում` բնակարաններով ապահովումը պաշտպանության նախարարության կարևորագույն խնդիրներից են և գտնվում են պետության ուշադրության կենտրոնում:
Նորակառույց շենքի բացումից հետո սպաներն իրենց բնակարաններում հյուրընկալել են պաշտպանության նախարարին: Ծանոթանալով բնակարանային պայմաններին ու կատարված աշխատանքներին` Սեյրան Օհանյանը գոհունակությամբ արձանագրել է, որ սպաների համար նախատեսված բնակարանները կառուցված են շինարարական արդի չափանիշներով, ապահովված են անհրաժեշտ հարմարություններով և գույքով:

16 Officers of the ARM Armed Forces Have Been Provided with Apartments
5 October, 2011 00:00On October 4, ARM Defense Minister Seyran Ohanyan participated in the opening ceremony of the residential building for sixteen officers in Echmiadzin.
Congratulating the residents of the new building, Seyran Ohanyan noted, that issues like social welfare of servicemen and their families, including housing provision, are one of the most important issues for the Defense Ministry, and they remain at the center of the nation`s attention.
After the opening ceremony, the officers hosted the Minister in their apartments. After getting acquainted with the living conditions and the work done in general, Seyran Ohanyan expressed his satisfaction and said that the apartments have been built according to the modern standards of construction and are provided with necessary conveniences and furniture.