Պաշտպանության նախարարն ընդունել է Հայաստանում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության նորանշանակ ռազմական կցորդին
23 Սեպտեմբերի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը սեպտեմբերի 22-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Հանս-Յոխեն Շմիդթին` ՀՀ-ում ԳԴՀ ռազմական կցորդ, գնդապետ Բռունո Պաուլուսի պաշտոնավարման ավարտի և ռազմական կցորդի պաշտոնում գնդապետ Յոախիմ Յոզեֆ Վիլհելմ Բռունսի նշանակման կապակցությամբ:
Սեյրան Օհանյանը շնորհակալություն է հայտնել Բռունո Պաուլուսին իր պաշտոնավարման ընթացքում հայ-գերմանական հարաբերություններում ունեցած մեծ ավանդի համար` նրան պարգևատրելով «Ռազմական համագործակցության համար» գերատեսչական մեդալով:
Միաժամանակ շնորհավորելով գնդապետ Յոախիմ Յոզեֆ Վիլհելմ Բռունսին ՀՀ-ում ԳԴՀ ռազմական կցորդի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ` պաշտպանության նախարարը հույս է հայտնել, որ նրա պաշտոնավարման ընթացքում հայ-գերմանական ռազմական համագործակցությունն առավել կընդլայնվի և կամրապնդվի:
Կողմերը գոհունակությամբ արձանագրել են, որ հայ-գերմանական ռազմական համագործակցությունը տարեցտարի զարգանում է` ընդգրկելով նոր ոլորտներ:

Министр обороны РА принял новоназначенного военного атташе Федеративной Республики Германия
23 Сентября, 2011 00:00Министр обороны РА Сейран Оганян 22-го сентября принял Чрезвычайного и полномочного посла Федеративной Республики Германия в Армении Ганса-Йохена Шмидта в связи с завершением службы военного атташе ФРГ в РА полковника Бруно Паулоса и назначением полковника Йоахима Йозефа Вильгельма Брунса на должность военного атташе.
Сейран Оганян поблагодарил Бруно Паулоса за вклад, внесенный в развитие армяно-немецких отношений во время его работы на этой должности, наградив его ведомственной медалью «За военное сотрудничество».
Одновременно, поздравляя полковника Йоахима Йозефа Вильгельма Брунса в связи с его назначением на должность военного атташе ФРГ в РА, Министр обороны выразил надежду, что во время его работы на этой должности армяно-немецкое военное сотрудничество будет все более расширяться и укрепляться.
Стороны с удовлетворением отметили, что армяно-немецкое военное сотрудничество с каждым годом развивается, охватывая новые сферы.