Պաշտպանության նախարարն ընդունել է Հայաստանում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության նորանշանակ ռազմական կցորդին
23 Սեպտեմբերի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը սեպտեմբերի 22-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Հանս-Յոխեն Շմիդթին` ՀՀ-ում ԳԴՀ ռազմական կցորդ, գնդապետ Բռունո Պաուլուսի պաշտոնավարման ավարտի և ռազմական կցորդի պաշտոնում գնդապետ Յոախիմ Յոզեֆ Վիլհելմ Բռունսի նշանակման կապակցությամբ:
Սեյրան Օհանյանը շնորհակալություն է հայտնել Բռունո Պաուլուսին իր պաշտոնավարման ընթացքում հայ-գերմանական հարաբերություններում ունեցած մեծ ավանդի համար` նրան պարգևատրելով «Ռազմական համագործակցության համար» գերատեսչական մեդալով:
Միաժամանակ շնորհավորելով գնդապետ Յոախիմ Յոզեֆ Վիլհելմ Բռունսին ՀՀ-ում ԳԴՀ ռազմական կցորդի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ` պաշտպանության նախարարը հույս է հայտնել, որ նրա պաշտոնավարման ընթացքում հայ-գերմանական ռազմական համագործակցությունն առավել կընդլայնվի և կամրապնդվի:
Կողմերը գոհունակությամբ արձանագրել են, որ հայ-գերմանական ռազմական համագործակցությունը տարեցտարի զարգանում է` ընդգրկելով նոր ոլորտներ:

Defense Minister Received the Newly Appointed German Military Attaché to Armenia
23 September, 2011 00:00On September 22, ARM Defense Minister Seyran Ohanyan received ambassador of the Federal Republic of Germany to Armenia Hans-Jochen Schmidt due to the ending of the mission of the German military attaché to Armenia Colonel Bruno Paulus and appointment of his successor Joseph Joachim Wilhelm Bruno.
The minister thanked Bruno Paulus for his personal contribution in the relations between Armenia and Germany throughout his term and awarded him with the departmental medal ‘For Military Cooperation’.
Congratulating Colonel Joseph Joachim Wilhelm Bruno on his new job, the minister expressed hope that during his tenure Armenian-German military cooperation will broaden and strengthen even more.
The parties noted with satisfaction that Armenian-German cooperation develops continuously embracing new spheres.