ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Դավիթ Կարապետյանի մեկնաբանությունը լրատվամիջոցներում տարածված այն տեղեկությունների կապակցությամբ, թե իբր Հայաստանը Մոլդովայից գնել է ոչ պիտանի ռազմ
22 Սեպտեմբերի, 2011 00:00ՀՀ զինված ուժերի կարիքների համար սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի ձեռքբերումներն ու գնումները իրականացվում են ՀՀ օրենսդրության և միջազգային համապատասխան նորմերի ու պարտավորությունների շրջանակներում: Ելնելով ազգային անվտանգության շահերից` սպառազինության գնումների քանակի, տեսականու և վաճառող կողմի վերաբերյալ մանրամասները հրապարակման ենթակա չեն: Կարող եմ միայն նշել, որ Հայաստանի Հանրապետությունը անկախությունից ի վեր ոչ պիտանի սպառազինություն երբեք չի գնել:

Комментарий пресс-секретаря Министра обороны РА Давида Карапетяна в связи с распространенной в СМИ информацией о том, что Армения якобы приобрела у Молдовы непригодную военную технику
22 Сентября, 2011 00:00Для нужд Вооруженных Сил РА закупки и приобретение вооружений и военной техники осуществляются в рамках законодательства РА и соответствующих международных норм и обязательств. Исходя из интересов национальной безопасности, подробности, касающиеся количества, разновидностей вооружений и продающей стороны, оглашению не подлежат. Могу лишь отметить, что Республика Армения с момента обретения независимости никогда не приобретала непригодного вооружения.