ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Դավիթ Կարապետյանի մեկնաբանությունը լրատվամիջոցներում տարածված այն տեղեկությունների կապակցությամբ, թե իբր Հայաստանը Մոլդովայից գնել է ոչ պիտանի ռազմ
22 Սեպտեմբերի, 2011 00:00ՀՀ զինված ուժերի կարիքների համար սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի ձեռքբերումներն ու գնումները իրականացվում են ՀՀ օրենսդրության և միջազգային համապատասխան նորմերի ու պարտավորությունների շրջանակներում: Ելնելով ազգային անվտանգության շահերից` սպառազինության գնումների քանակի, տեսականու և վաճառող կողմի վերաբերյալ մանրամասները հրապարակման ենթակա չեն: Կարող եմ միայն նշել, որ Հայաստանի Հանրապետությունը անկախությունից ի վեր ոչ պիտանի սպառազինություն երբեք չի գնել:

The Comment of the Press Secretary of ARM Defense Minister Davit Karapetyan on Disseminated Information by Mass Media According to Which Armenia has Allegedly Bought Expired Weapons from Mold
22 September, 2011 00:00The acquisitions of weapons and military equipment are made under the laws of the Republic of Armenia and relevant international norms and obligations. Taking into account of national security interests, details on quantity of armament procurement and the vendor are not a subject to the public disclosure. I can only note that since the independence there have not been any acquisitions of expired weapons.