ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ԱՄՆ Կանզաս նահանգի ազգային գվարդիայի ղեկավարին
20 Սեպտեմբերի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը սեպտեմբերի 20-ին ընդունել է ԱՄՆ Կանզաս նահանգի ազգային գվարդիայի ղեկավար, գեներալ-մայոր Լի Թաֆանելլիի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում ԱՄՆ գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Բրյուս Դոնահյուն:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ամերիկյան ռազմական համագործակցությանն առնչվող հարցեր, մասնավորապես Կանզաս նահանգի ազգային գվարդիայի հետ համագործակցությունն ընդլայնելու հեռանկարները: Կողմերը գոհունակությամբ արձանագրել են, որ վերջին ութ տարիների ընթացքում մեծ աշխատանք է կատարվել Կանզասի ազգային գվարդիայի և Հայաստանի պաշտպանության նախարարության միջև համագործակցության խորացման ուղղությամբ:
Հայաստանում ԱՄՆ գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Բրյուս Դոնահյուն և Կանզասի ազգային գվարդիայի ղեկավար, գեներալ-մայոր Լի Թաֆանելլին Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանին շնորհավորել են անկախության 20-ամյակի կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ Հայաստանի պաշտպանության պատասխանատու գործում:

Министр обороны РА принял руководителя национальной гвардии штата Канзас США
20 Сентября, 2011 00:00Министр обороны РА Сейран Оганян 20-го сентября принял делегацию, возглавляемую руководителем национальной гвардии штата Канзас США, генералом-майором Ли Тафанелли. На встречи присутствовал временный поверенный в делах США в Армении Брюс Донахью.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся армяно-американского военного сотрудничества, в частности, перспективы расширения сотрудничества с национальной гвардией штата Канзас. Стороны с удовлетворением отметили, что в течение последних восьми лет была выполнена большая работа в направлении углубления сотрудничества между национальной гвардией Канзаса и Министерством обороны Армении.
Временный поверенный в делах США в Армении Брюс Донахью и руководитель национальной гвардии штата Канзас США генерал-майор Ли Тафанелли поздравили министра обороны Армении Сейрана Оганяна с 20-летием независимости Республики Армения и пожелали успехов в ответственном деле обеспечения обороны Армении.