ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ԱՄՆ Կանզաս նահանգի ազգային գվարդիայի ղեկավարին
20 Սեպտեմբերի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը սեպտեմբերի 20-ին ընդունել է ԱՄՆ Կանզաս նահանգի ազգային գվարդիայի ղեկավար, գեներալ-մայոր Լի Թաֆանելլիի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում ԱՄՆ գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Բրյուս Դոնահյուն:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ամերիկյան ռազմական համագործակցությանն առնչվող հարցեր, մասնավորապես Կանզաս նահանգի ազգային գվարդիայի հետ համագործակցությունն ընդլայնելու հեռանկարները: Կողմերը գոհունակությամբ արձանագրել են, որ վերջին ութ տարիների ընթացքում մեծ աշխատանք է կատարվել Կանզասի ազգային գվարդիայի և Հայաստանի պաշտպանության նախարարության միջև համագործակցության խորացման ուղղությամբ:
Հայաստանում ԱՄՆ գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Բրյուս Դոնահյուն և Կանզասի ազգային գվարդիայի ղեկավար, գեներալ-մայոր Լի Թաֆանելլին Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանին շնորհավորել են անկախության 20-ամյակի կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ Հայաստանի պաշտպանության պատասխանատու գործում:

ARM Defense Minister Received the Head of Kansas Army National Guard
20 September, 2011 00:00On September 20, ARM Defense Minister Seyran Ohanyan received the delegation headed by the Head of Kansas Army National Guard major-general Lee Tafanelli. Charge d’Affaires of the US Embassy in Armenia Bruce Donahue also attended the meeting.
During the meeting they discussed issues concerning the Armenian-American military cooperation, particularly the prospective of broadening the cooperation with Kansas Army National Guard. The parties have noted with satisfaction that over the last eight years much work has been done in deepening the cooperation between Kansas Army National Guard and the ARM Defense Ministry.
Charge d’Affaires of the US Embassy in Armenia Bruce Donahue and the Head of Kansas Army National Guard major-general Lee Tafanelli congratulated the ARM Defense Minister Seyran Ohanyan on 20th anniversary of the Armenia’s independence and wished him success on his quite responsible job.