17 Մայիսի, 2013 00:00Ս.թ. մայիսի 17-ին Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է Շվեյցարիայի Համադաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան, պարոն Կոնստանտին Օբոլենսկիին` ՀՀ-ում դիվանագիտական առաքելությունը ավարտելու կապակցությամբ:
Հանդիպմանը մասնակցում էր նաև ՀՀ-ում հավատարմագրված Շվեյցարիայի Համադաշնության ռազմական կցորդ, փոխգնդապետ Սիմոն Օիգստերը:
Հանդիպման ընթացքում Ս.Օհանյանը բարձր է գնահատել երկու երկրների միջև պաշտպանության բնագավառում իրականացվող համագործակցությունը, մասնավորապես` Զինված ուժերի ժողովրդավարական վերահսկողության Ժնևի կենտրոնի (DCAF) և Շվեյցարիայի Համադաշնության կողմից կազմակերպվող «Միջազգային հարաբերություններում կարողությունների ուժեղացում» («CABIR») ծրագրի շրջանակներում:
Դեսպան Օբոլենսկին ևս կարևորել է հայ-շվեյցարական համագործակցությունը, հաստատելով շվեյցարական կողմի պատրաստակամությունը ապահովելու ՀՀ զինված ուժերում իրականացվող բարեփուխումների գործընթացում Շվեյցարիայի Համադաշնության աջակցության շարունակականությունը: Նա հավաստիացրել է, որ այսուհետ ևս կշարունակի մնալ Հայաստանի ու հայ ժողովրդի բարեկամը:

Meeting at the MoD complex
17 May, 2013 00:00On May 17, Minister of Defence Seyran Ohanyan had a meeting with the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the Confederation of Switzerland, Mr. Konstantin Obolensky who was paying a farewell call.
During the meeting which was participated by the military attaché of the Confederation of Switzerland accredited to the Republic of Armenia, Lieutenant Colonel Simon Eugster, Seyran Ohanyan praised the cooperation between the two countries in the area of defence, particularly various programs organized by the Geneva Centre for the Democratic Control of Armed Forces (DCAF) and the ``Capacity Building in International Relations`` (CABIR) program organized by the Swiss Agency for Development and Cooperation.
Ambassador Obolensky also highlighted the importance of the Swiss-Armenian cooperation, confirming the readiness of the Swiss side to maintain the continuity of the support to reforms in the Armed Forces of the Republic of Armenia. He assured that he would continue to remain a true friend to Armenia and to the Armenian people.