Հայաստան է ժամանել Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դաշնային պաշտպանության նախարարության ռազմական ոստիկանության պետը
25 Օգոստոսի, 2011 00:00Ս.թ օգոստոսի 24-ից 26-ը աշխատանքային այցով Երևան է ժամանել Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դաշնային պաշտպանության նախարարության ռազմական ոստիկանության պետ, գնդապետ Ուլրիխ Շտումպի գլխավորած պատվիրակությունը: Այս այցը երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների ռազմական ոստիկանությունների միջև 2009 թվականին հիմնված համագործակցության շրջանակներում երրորդ փոխադարձ այցելությունն է:
Այցի ընթացքում պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ, գեներալ-մայոր Վ.Գասպարյանի և ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետ, գնդապետ Ա.Տեր-Սահակյանի հետ, այցելել է ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումներ: Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են երկու կառույցների միջև համագործակցության զարգացմանն առնչվող հարցեր:

В Армению прибыл начальник военной полиции федерального министерства обороны Федеративной Республики Германия
25 Августа, 2011 00:00С 24-го по 26-е августа с.г. в Ереване с рабочим визитом находится немецкая делегация во главе с начальником военной полиции федерального министерства обороны Федеративной Республики Германия полковником Ульрихом Штумпом. Это третий ответный визит в рамках сотрудничества между военными полициями военных ведомств двух стран начало которому было положено в 2009 году.
Во время визита делегация провела встречи с заместителем Министра обороны РА, генерал-майором В. Гаспаряном и начальником военной полиции МО РА полковником А. Тер-Саакяном, посетила различные подразделения военной полиции МО РА. В ходе встреч были обсуждены вопросы сотрудничества двух структур.