Հայաստան է ժամանել Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դաշնային պաշտպանության նախարարության ռազմական ոստիկանության պետը
25 Օգոստոսի, 2011 00:00Ս.թ օգոստոսի 24-ից 26-ը աշխատանքային այցով Երևան է ժամանել Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դաշնային պաշտպանության նախարարության ռազմական ոստիկանության պետ, գնդապետ Ուլրիխ Շտումպի գլխավորած պատվիրակությունը: Այս այցը երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների ռազմական ոստիկանությունների միջև 2009 թվականին հիմնված համագործակցության շրջանակներում երրորդ փոխադարձ այցելությունն է:
Այցի ընթացքում պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ, գեներալ-մայոր Վ.Գասպարյանի և ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետ, գնդապետ Ա.Տեր-Սահակյանի հետ, այցելել է ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումներ: Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են երկու կառույցների միջև համագործակցության զարգացմանն առնչվող հարցեր:

The Headed Delegation of the Head of the Military Police Department of the Federal Ministry of Defense of the Federal Republic of Germany has arrived in Yerevan
25 August, 2011 00:00The headed delegation of the head of the Military Police Department of the Federal Ministry of Defense of the Federal Republic of Germany Colonel Ulrich Stumpf has arrived in Yerevan on a working visit from August 24 to 26. This is the third return visit between the two ministries in the framework of the established cooperation in 2009.
During the visit the delegation had meetings with Deputy Defense Minister, Major-General V. Gasparyan and the Head of the Military Police Department Colonel A. Ter-Sahakyan. The had also visited several units of the Military Police. During the meetings they also discussed issues concerning the further development of the cooperation.