16 Նոյեմբերի, 2011 00:002011թ. նոյեմբերի 17-ին Ղազախստանի Ալմաթի քաղաքում կայանալիք ԱՊՀ մասնակից պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի հերթական նիստին մասնակցելու նպատակով այսօր Ալմաթի է մեկնել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
Նիստի ընթացքում կքննարկվեն և կստորագրվեն ռազմական համագործակցության բնագավառում մի շարք փաստաթղթեր:
Այցի ընթացքում պլանավորված է ՀՀ պաշտպանության նախարարի երկկողմ հանդիպումները Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարար Ա.Սերդյուկովի, Բելառուսի Հանրապետության պաշտպանության նախարար, գեներալ-լեյտենանտ Յ.Ժադոբինի և Ուկրաինայի պաշտպանության նախարար Մ.Եժելի հետ:

16 Ноября, 2011 00:00Делегация Министерства обороны РА, возглавляемая Министром обороны РА С.Оганяном 16 ноября 2011г. убыла в Республику Казахстан для принятия участия в очередном заседании Совета министров обороны государств-участников СНГ, которое состоится 17 ноября с.г. в г.Алматы.
В ходе заседания будут обсуждены и подписаны ряд документов, касающихся сотрудничеству в военной области.
Во время проведения мероприятия спланированы двусторонние встречи Министра обороны РА С.Оганяна с Министром обороны Российской Федерации А.Сердюковым, Министром обороны Республики Беларусь генерал-лейтенантом Ю.Жадобиным и Министром обороны Украины М.Ежелем.