4 Օգոստոսի, 2011 00:00Հայկական և ադրբեջանական զինված ուժերի շփման գծում 2011թ. հուլիսի 1-ից 31-ը Ադրբեջանը հրադադարի ռեժիմը խախտել է ավելի քան 1100 անգամ:
Հայաստանի Հանրապետության սահմանին գրանցվել է Ադրբեջանի կողմից հրադադարի խախտման ավելի քան 250 դեպք: ԼՂՀ պաշտպանության բանակից ստացված տվյալների համաձայն` նշյալ ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի ռեժիմը խախտել է մոտ 850 անգամ:
Հրադադարի խախտումների ժամանակ ադրբեջանական կողմը կրակել է տարբեր զինատեսակներից, այդ թվում` ԴՇԿ/ԿՊՎՏ- 468 անգամ, ՍՎԴ- 371 անգամ, «ՈւՏՅՈՍ»- 110 անգամ, Սև նետ-199 անգամ:
Հայկական զինված ուժերը խստորեն պահպանում են հրադադարի ռեժիմը և պատասխան գործողությունների են դիմում ծայրահեղ անհրաժեշտության դեպքում: Հայկական զինված ուժերը լիովին վերահսկում են իրավիճակը հակառակորդի հետ շփման գծում:

4 August, 2011 00:00From July 1-31 Azerbaijan violated the ceasefire more than 1100 times at the contact line Between Armenian and Azerbaijani armed forces.
Azerbaijan violated the ceasefire on the ARM border for more than 250 times. According to the Press service of the Defense Ministry of NKR the opponent violated the ceasefire for more than 850 times at the same period.
During the ceasefire violations Azerbaijan used different kinds of weapons.
Armenian forces strictly maintain the ceasefire regime and respond only in cases of extreme necessity. The situation at the frontline is completely under control of the Armenian armed forces.