4 Օգոստոսի, 2011 00:00Հայկական և ադրբեջանական զինված ուժերի շփման գծում 2011թ. հուլիսի 1-ից 31-ը Ադրբեջանը հրադադարի ռեժիմը խախտել է ավելի քան 1100 անգամ:
Հայաստանի Հանրապետության սահմանին գրանցվել է Ադրբեջանի կողմից հրադադարի խախտման ավելի քան 250 դեպք: ԼՂՀ պաշտպանության բանակից ստացված տվյալների համաձայն` նշյալ ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի ռեժիմը խախտել է մոտ 850 անգամ:
Հրադադարի խախտումների ժամանակ ադրբեջանական կողմը կրակել է տարբեր զինատեսակներից, այդ թվում` ԴՇԿ/ԿՊՎՏ- 468 անգամ, ՍՎԴ- 371 անգամ, «ՈւՏՅՈՍ»- 110 անգամ, Սև նետ-199 անգամ:
Հայկական զինված ուժերը խստորեն պահպանում են հրադադարի ռեժիմը և պատասխան գործողությունների են դիմում ծայրահեղ անհրաժեշտության դեպքում: Հայկական զինված ուժերը լիովին վերահսկում են իրավիճակը հակառակորդի հետ շփման գծում:

4 Августа, 2011 00:00На линии соприкосновения армянских и азербайджанских вооруженных сил с 1-го по 31-ое июля 2011г. режим прекращения огня был нарушен более чем 1100 раз.
На границе c Республикой Армения было зафиксировано более 250 случаев нарушения режима прекращения огня со стороны Азербайджана. Согласно данным, полученных из Армии Обороны Арцаха, в отмеченный период противник нарушил режим прекращения огня около 850 раз.
Во время обстрелов азербайджанская сторона применяла различные виды оружия, в том числе ДШК/КПВТ – 468 раз, СДВ – 371 раз, «УТЕС» -110 раз, «Черная стрела» - 199 раз.
Армянские Вооруженные силы строго соблюдают режим прекращения огня и прибегают к ответным действиям только в случае крайней необходимости. Армянские ВС полностью контролируют ситуацию на линии соприкосновения с противником.