Ռուսական բանակի Ա.Վ.Ալեքսանդրովի անվան Կարմիր դրոշի կրկնակի շքանշանակիր երգի ու պարի ակադեմիական համույթը ելույթ է ունեցել Հայաստանում
16 Օգոստոսի, 2011 00:00Օգոստոսի 10-15-ը Հայաստանում համերգներով հանդես է եկել ռուսական բանակի Ա.Վ.Ալեքսանդրովի անվան Կարմիր դրոշի կրկնակի շքանշանակիր երգի ու պարի ակադեմիական համույթը: 20 հոգանոց ստեղծագործական խումբը, որոնցից մեջ էին նաև ՌԴ վաստակավոր արտիստներ, կատարել է անվանի ռուս հեղինակների վոկալ և խորեոգրաֆիկ համարներ:
Համերգները տեղի են ունեցել Գյումրիում տեղակայված 102-րդ ռուսական ռազմակայանի մշակույթի կենտրոնում, ինչպես նաև` ավիացիոն ռազմակայանում, «Կաղնուտ» և «Ալագյազ» ուսումնավարժական կենտրոններում, ՊՆ 5-րդ բանակային զորամիավորումում:

Выступления дважды Краснознаменного Академического ансамбля песни и пляски Российской армии имени А.В. Александрова в Армении
16 Августа, 2011 00:00С 10 по 15 августа дважды Краснознаменный Академический ансамбль песни и пляски Российской армии имени А.В. Александрова выступил с концертами в Армении. Творческий коллектив из 20 человек, из которых четверо — заслуженные артисты Российской Федерации, — исполнил вокальные и хореографические номера известных российских авторов.
Концерты прошли в культурно-досуговом центре дислоцированной в Гюмри 102-й российской военной базы, а также в военной авиабазе, в учебно-тренировочных центрах «Кахнут» и «Алагяз», 5-ом армейском корпусе Вооруженных Сил Республики Армения.