Հայ-ամերիկյան պաշտպանական խորհրդակցություններ Վաշինգտոնում
19 Հուլիսի, 2011 00:00Ս.թ. հուլիսի 19-ից 20-ը Վաշինգտոնում կայանալիք հայ-ամերիկյան երկկողմ պաշտպանական խորհրդակցություններին մասնակցելու նպատակով ԱՄՆ-ում է գտնվում ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
Պաշտպանական խորհրդակցությունների ընթացքում նախատեսվում են հայ-ամերիկյան պաշտպանական համագործակցության հարցերին առնչվող քննարկումներ և հանդիպումներ ԱՄՆ պաշտպանության քարտուղարի քաղաքական հարցերով տեղակալ Միշելե Ֆլոուրնոյի (Michele Flournoy), պաշտպանության քարտուղարի միջազգային անվտանգության հարցերով օգնական Ալեքսանդր Վերշբոյի (Alexander Vershbow), ԱՄՆ պաշտպանության քարտուղարի փոխտեղակալի օգնական Սելեսթե Վոլանդերի (Celeste Wallander) և այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ:

Armenian-American Defense Talks in Washington
19 July, 2011 00:00The headed delegation of the ARM Deputy Defense Minister Davit Tonoyan is in USA to participate in Armenian-American bilateral defense talks which are to be held from July 19-20.
During the defense talks, discussions and meetings on Armenian-American defense cooperation are to be held with the Under Secretary of Defense for Policy of the United States Michele Flournoy, Assistant Secretary of Defense on foreign affairs Alexander Vershbow, Assistant of the Deputy Secretary of Defense Celeste Wallander and other senior officials.