Հայ-ամերիկյան պաշտպանական խորհրդակցություններ Վաշինգտոնում
19 Հուլիսի, 2011 00:00Ս.թ. հուլիսի 19-ից 20-ը Վաշինգտոնում կայանալիք հայ-ամերիկյան երկկողմ պաշտպանական խորհրդակցություններին մասնակցելու նպատակով ԱՄՆ-ում է գտնվում ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
Պաշտպանական խորհրդակցությունների ընթացքում նախատեսվում են հայ-ամերիկյան պաշտպանական համագործակցության հարցերին առնչվող քննարկումներ և հանդիպումներ ԱՄՆ պաշտպանության քարտուղարի քաղաքական հարցերով տեղակալ Միշելե Ֆլոուրնոյի (Michele Flournoy), պաշտպանության քարտուղարի միջազգային անվտանգության հարցերով օգնական Ալեքսանդր Վերշբոյի (Alexander Vershbow), ԱՄՆ պաշտպանության քարտուղարի փոխտեղակալի օգնական Սելեսթե Վոլանդերի (Celeste Wallander) և այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ:

Армяно-американские оборонные консультации в Вашингтоне
19 Июля, 2011 00:00Делегация, возглавляемая первым заместителем министра обороны РА Давитом Тонояном, находится в США для участия в армяно-американских двухсторонних оборонных консультациях, которые состоятся в Вашингтоне 19-20 июля.
В ходе оборонных консультаций предусматриваются обсуждения по армяно-американскому оборонному сотрудничеству и встречи с заместителем секретаря обороны США по политическим вопросам Мишелем Флурно, помощником секретаря обороны по международной безопасности Александром Вершбоу, заместителем помощника секретаря обороны Селесте Воландер и другими высокопоставленными лицами.