35 սպաների տրամադրվեցին ծառայողական բնակարաններ
19 Հուլիսի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հուլիսի 18-ին այցելել է Հայաստանի հարավարևելյան սահմանային շրջան և մասնակցել 35 սպաների համար նախատեսված բնակելի շենքի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Շնորհավորելով նորակառույց շենքի բնակիչներին` նախարարը նշել է, որ պետությունն անում է հնարավորինս ամեն ինչ սպաների կենցաղային խնդիրները լուծելու համար, որպեսզի նրանք մտածեն միայն հայրենիքի սահմաններն անառիկ պահելու և զինվորական գործին ամբողջությամբ նվիրվելու մասին, ինչն էլ կնպաստի բանակի մարտունակության բարձրացմանը:
Նորակառույց շենքի բացումից հետո սպաներն իրենց բնակարաններում հյուրընկալեցին պաշտպանության նախարարին: Ծանոթանալով բնակարանային պայմաններին ու կատարված աշխատանքներին` Սեյրան Օհանյանը գոհունակությամբ արձանագրել է, որ սպաների համար նախատեսված բանակարանները կառուցված են շինարարական արդի չափանիշներով:
Նախարարն այցելել է նաև սպայական նորակառույց ակումբ` հագեցած մարզական գույքով, համակարգիչներով և ժամանացի համար անհրաժեշտ այլ պարագաներով:

35 Army officers Got Apartments
19 July, 2011 00:00On July 19, in the southeast border region of Armenia, ARM Defense Minister SeyranOhanyan participated in the opening of thefestive ceremony concerning the new residentialbuilding intended for 35 army officers.
Congratulating the new residents, Minister mentioned that the nation is doing everything possible to improve theliving conditions of the army officers, so that they devote themselves to the military work and concentrate on theimpregnability of the borders which in its turn will contribute to the increase of thecombat readiness.
The Minister also visited the new flats of the officers. After getting acquainted to the living conditions and the work done In general, SeyranOhanyan expressed his satisfaction and added that the flats have been built according to the modern standards of construction.
The Minister also visited the newly built club for the officers, provided with sportive equipment, computers and other necessary utensils.