35 սպաների տրամադրվեցին ծառայողական բնակարաններ
19 Հուլիսի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հուլիսի 18-ին այցելել է Հայաստանի հարավարևելյան սահմանային շրջան և մասնակցել 35 սպաների համար նախատեսված բնակելի շենքի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Շնորհավորելով նորակառույց շենքի բնակիչներին` նախարարը նշել է, որ պետությունն անում է հնարավորինս ամեն ինչ սպաների կենցաղային խնդիրները լուծելու համար, որպեսզի նրանք մտածեն միայն հայրենիքի սահմաններն անառիկ պահելու և զինվորական գործին ամբողջությամբ նվիրվելու մասին, ինչն էլ կնպաստի բանակի մարտունակության բարձրացմանը:
Նորակառույց շենքի բացումից հետո սպաներն իրենց բնակարաններում հյուրընկալեցին պաշտպանության նախարարին: Ծանոթանալով բնակարանային պայմաններին ու կատարված աշխատանքներին` Սեյրան Օհանյանը գոհունակությամբ արձանագրել է, որ սպաների համար նախատեսված բանակարանները կառուցված են շինարարական արդի չափանիշներով:
Նախարարն այցելել է նաև սպայական նորակառույց ակումբ` հագեցած մարզական գույքով, համակարգիչներով և ժամանացի համար անհրաժեշտ այլ պարագաներով:

35 офицерам были предоставлены служебные квартиры
19 Июля, 2011 00:0018-го июля министр обороны РА Сейран Оганян посетил юго-восточный приграничный район Армении и принял участие в торжественной церемонии открытия жилого дома для 35 офицеров.
Поздравив жителей новостройки, министр отметил, что государство делает все возможное для решения бытовых проблем офицеров, чтобы они думали только о защите границ и полностью посвятили себя военному делу, что будет способствовать повышению боеспособности армии.
После открытия новостройки, офицеры приняли в гости министра обороны в своих квартирах. Ознакомившись с жилищными условиями и проделанной работой, Сейран Оганян с удовлетворением отметил, что предназначенные для офицеров квартиры построены по современным строительным критериям.
Министр также посетил новостроенный офицерский клуб, который укомплектован спортивным имуществом, компьютерами и другим необходимым для времяпрепровождения.