Պաշտպանության նախարարն ընդունել է «Դեպի Հայք» ծրագրի շրջանակում Հայաստան ժամանած սփյուռքահայ երիտասարդներին
13 Հուլիսի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հուլիսի 13-ին հանդիպել է «Դեպի Հայք» ծրագրի շրջանակում Հայաստան ժամանած սփյուռքահայ երիտասարդներին: Ողջունելով նրանց այցը հայրենիք՝ պաշտպանության նախարարը նշել է, որ Հայաստան այցելությունները և ազգային բանակին ծանոթությունը նրանց հաղորդելու է ինքնաճանաչման հնարավորություն և հպարտության զգացողություն: Նախարարը պատասխանել է սփյուռքահայ երիտասարդների հարցերին, որոնք վերաբերում էին զինվորների ֆիզիկական, հոգեբանական և սոցիալական պաշտպանվածությանը, Հայասատանի և Ադրբեջանի սպառազինության հավասարակշռությանը, միջազգային ռազմական համագործակցությանը:
Հանդիպման ավարտին պաշտապանության նախարարը «Դեպի Հայք» հիմնադրամի նախագահ Սևան Կաբակյանին պարգևատրել է պաշտապանության նախարարության Զինանշանով:

Министр обороны принял прибывших в Армению в рамках программы “Депи Айк” молодых зарубежных армян
13 Июля, 2011 00:0013-го июля министр обороны РА Сейран Оганян встретился с молодыми армянами диаспоры, которые прибыли в Армению в рамках программы “Депи Айк” (В Армению).
Приветствуя их прибытие на родину, министр обороны отметил, что визиты в Армению и знакомство с национальной армией дадут им возможность самопознания и придадут чувство гордости.
Министр ответил на вопросы молодых людей, которые касались моральной и социальной защищенности солдат, равновесия вооружений Армении и Азербайджана, международного военного сотрудничества.
В конце встречи министр обороны наградил председателя фонда “Депи Айк” Севана Кабакяна гербом Министерства обороны.