ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Հայաստանում Իրանի արտակարգ և լիազոր դեսպանին
19 Օգոստոսի, 2011 00:00 ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը օգոստոսի 19-ին ընդունել է Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սայեդ Ալի Սաղայանին:
Հանդիպման ընթացքում դեսպանը պաշտպանության նախարարին է ներկայացրել Հայաստանում Իրանի նորանշանակ ռազմական կցորդ, գնդապետ Համիդ Ռեզա Միրզային: Շնորհավորելով նորանշանակ ռազմական կցորդին` Սեյրան Օհանյանը հույս է հայտնել, որ նրա պաշտոնավարումը նոր լիցք կհաղորդի պաշտպանության ոլորտում հայ-իրանական համագործակցության զարգացմանը: Պաշտպանության նախարարը միաժամանակ շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանում Իրանի նախկին ռազմական կցորդ, գնդապետ Ահմադ Ռեզա Ալլահդադիին` իր պաշտոնավարման ժամանակ ունեցած ավանդի համար:

Министр обороны РА принял Чрезвычайного и полномочного посла Ирана в Армении
19 Августа, 2011 00:00Министр обороны РА Сейран Оганян 19-го августа принял Чрезвычайного и полномочного посла Исламской Республики Иран в Армении Сайеда Али Сагайана.
Во время встречи посол представил Министру обороны новоназначенного военного атташе Ирана в Армении, полковника Хамид-Реза Мирзу. Поздравляя новоназначенного военного атташе, Сейран Оганян выразил надежду, что его служба придаст новый заряд развитию армяно-иранского сотрудничества в сфере обороны. Сейран Оганян одновременно поблагодарил прежнего военного атташе Ирана в Армении полковника Ахмад-Реза Аллахдади за вклад, внесенный во время его работы на этой должности.