ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Հայաստանում Իրանի արտակարգ և լիազոր դեսպանին
19 Օգոստոսի, 2011 00:00 ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը օգոստոսի 19-ին ընդունել է Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սայեդ Ալի Սաղայանին:
Հանդիպման ընթացքում դեսպանը պաշտպանության նախարարին է ներկայացրել Հայաստանում Իրանի նորանշանակ ռազմական կցորդ, գնդապետ Համիդ Ռեզա Միրզային: Շնորհավորելով նորանշանակ ռազմական կցորդին` Սեյրան Օհանյանը հույս է հայտնել, որ նրա պաշտոնավարումը նոր լիցք կհաղորդի պաշտպանության ոլորտում հայ-իրանական համագործակցության զարգացմանը: Պաշտպանության նախարարը միաժամանակ շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանում Իրանի նախկին ռազմական կցորդ, գնդապետ Ահմադ Ռեզա Ալլահդադիին` իր պաշտոնավարման ժամանակ ունեցած ավանդի համար:

ARM Defense Minister Received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Iran to Armenia.
19 August, 2011 00:00On August 19, ARM Defense Minister Seyran Ohanyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran to the Republic of Armenia Seyed Ali Saghaeyan.
During the meeting the Ambassador presented the new appointed Iranian military attaché to Armenia colonel Hamidreza Mirza. Congratulating for the new appointment Seyran Ohanyan expressed hope that it will be a new impulse for the further development of Armenian-Iranian bilateral cooperation in the defense sector. At the same time ARM Defense Minister thanked the predecessor of the current military attaché Ahmad Reza Allahdadi for the contribution on his part during his tenure.