ՀՀ պաշտպանության ու կրթության և գիտության նախարարները մասնակցել են ԵՊԲՀ ռազմաբժշկական ֆակուլտետի շրջանավարտներին «լեյտենանտ» սպայական կոչում շնորհելու հանդիսավոր արարողությունը
28 Հունիսի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը ու կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը հունիսի 28-ին Մ.Հերացու անվան Երևանի պետական բժշկական համալսարանում մասնակցել են ռազմաբժշկական ֆակուլտետի շրջանավարտներին «լեյտենանտ» սպայական կոչում շնորհելու հանդիսավոր արարողությունը:
Շնորհավորելով ռազմաբժշկական ֆակուլտետի շրջանավարտներին սպայական կոչում ստանալու կապակցությամբ` պաշտպանության նախարարը մասնավորապես ասել է. «Նայելով ձեզ` կարող ենք համոզմունք հայտնել, որ հայոց բանակ զորակոչվող երիտասարդը վստահությամբ է իր պարտքը կատարելու Հայրենիքի հանդեպ, քանզի նրա առողջության համար հոգ են տանելու ձեր պես գրագետ բժիշկները»:
Կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանն իր ելույթում փաստել է, որ ի դեմս ռազմաբժշկական ֆակուլտետի շրջանավարտ-սպաների` հայ զինվորի կյանքն ու առողջությունը վստահելի ձեռքերում է:

Министры обороны и образования и науки приняли участие в торжественной церемонии присуждения звания “лейтанант” выпускникам Военно-медицинского ф-та ЕГМУ
28 Июня, 2011 00:0028-го июня министр обороны Сейран Оганян и министр образования и науки Армен Ашотян в Ереванском государственном медицинском университете им.М.Гераци приняли участие в торжественной церемонии присуждения офицерского звания “лейтенант” выпускникам Военно-медицинского факультета.
Поздравив выпускников Военно-медицинского факультета в связи с получением офицерского звания, министр обороны в частности сказал: “Смотря на вас, можно с убеждением сказать, что призываемый в армянскую армию молодой человек с уверенностью выполнит свой долг перед Родиной, т.к. о его здоровье будут заботиться такие образованные врачи, как вы”.
Министр образования и науки Армен Ашотян в своем выступлении констатировал, что в лице выпускников-офицеров Военно-медицинского факультета жизнь и здоровье армянского солдата – в надежных руках.