ՀՀ պաշտպանության ու կրթության և գիտության նախարարները մասնակցել են ԵՊԲՀ ռազմաբժշկական ֆակուլտետի շրջանավարտներին «լեյտենանտ» սպայական կոչում շնորհելու հանդիսավոր արարողությունը
28 Հունիսի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը ու կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը հունիսի 28-ին Մ.Հերացու անվան Երևանի պետական բժշկական համալսարանում մասնակցել են ռազմաբժշկական ֆակուլտետի շրջանավարտներին «լեյտենանտ» սպայական կոչում շնորհելու հանդիսավոր արարողությունը:
Շնորհավորելով ռազմաբժշկական ֆակուլտետի շրջանավարտներին սպայական կոչում ստանալու կապակցությամբ` պաշտպանության նախարարը մասնավորապես ասել է. «Նայելով ձեզ` կարող ենք համոզմունք հայտնել, որ հայոց բանակ զորակոչվող երիտասարդը վստահությամբ է իր պարտքը կատարելու Հայրենիքի հանդեպ, քանզի նրա առողջության համար հոգ են տանելու ձեր պես գրագետ բժիշկները»:
Կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանն իր ելույթում փաստել է, որ ի դեմս ռազմաբժշկական ֆակուլտետի շրջանավարտ-սպաների` հայ զինվորի կյանքն ու առողջությունը վստահելի ձեռքերում է:

ARM Defense Minister and the Minister of Education and Science Took Part in Granting the Rank of "Lieutenant" to the Graduates of Military Medical Department of Yerevan State Medical Universi
28 June, 2011 00:00On June 28, ARM Defense Minister Seyran Ohanyan and the Minister of Education and Science Armen Ashotyan took part in granting the rank of "Lieutenant" to the graduates of the Military Medical Department of Yerevan State Medical University after M. Heraci.
Congratulating the graduates on becoming officers, the minister particularly said, "looking at you we can surely say that the young being enlisted to carry out their military service will realize their duties confidently towards their motherland as their health is to be taken care of competent doctors like you".
In his speech the Minister of Education and Science Armen Ashotyan stated that the life and the health of the Armenian soldiers are in the reliable hands due to the graduates of this department.