3 Նոյեմբերի, 2011 00:00Ռուսաստանի Դաշնության ցամաքային զորքերի գլխավոր հրամանատար, գեներալ-գնդապետ Ալեքսանդր Պոստնիկովին նոյեմբերի 3-ին ընդունել են ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը և ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը:
Գեներալ-գնդապետ Ալեքսանդր Պոստնիկովի գլխավորած պատվիրակությունը նոյեմբերի 1-ից 3-ը աշխատանքային այցով գտնվում էր Հայաստանի Հանրապետությունում` ՀՀ տարածքում տեղակայված 102 ռուսաստանյան ռազմակայանի զորամասերի և ստորաբաժանումների կազմհաստիքային միջոցառումների և օպտիմալացման կարգի իրականացման գործընթացի ստուգման և վերահսկման նպատակով: Գեներալ-գնդապետ Ալեքսանդր Պոստնիկովը այցելել է 102 ռազմակայանի ստորաբաժանումներ` նոր ուսումնական տարվա պատրաստության գործում հրամանատարությանը աջակցություն ցուցաբերելու նպատակով:

3 Ноября, 2011 00:003 ноября 2011 года Министр обороны Республики Армения С.Оганян и Начальник Главного штаба Вооруженных Сил Республики Армения генерал-полковник Ю.Хачатуров приняли Главнокомандующего Сухопутными войсками (СВ) Российской Федерации генерал-полковника А.Постникова.
Генерал-полковник А.Постников вместе с группой офицеров Главного командования СВ и других органов военного управления в период с 1 по 3 ноября с.г. находился в Республике Армения с рабочим визитом, в ходе которого проинспектировал 102 российскую военную базу (РВБ), дислоцированную на территории Республики Армения.
В ходе визита были посещены воинские части и подразделения 102 РВБ в Ереване и Гюмри с целью проверки и оказания помощи командованию в подготовке к новому учебному году, контролирования хода организационно-штатных мероприятий и оптимизации порядка размещения воинских частей и подразделений базы в военных городках.