ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Իտալիա
17 Հունիսի, 2013 00:00Իտալիայի Հանրապետության պաշտպանության գլխավոր շտաբի պետ, ծովակալ Լուիջի Բինելի Մանտելիի հրավերով ս.թ. հունիսի 16-ին եռօրյա պաշտոնական այցով Իտալիա է մեկնել ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովի գլխավորած պատվիրակությունը:
Այցի ընթացքում կայանալու են ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի հանդիպումները Իտալիայի Հանրապետության պաշտպանության գլխավոր շտաբի պետի և Իտալիայի զինված ուժերի մի շարք բարձրաստիճան ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվելու են պաշտպանական գերատեսչությունների միջև համագործակցության ընդլայնմանը, ինչպես նաև Լիբանանում ՄԱԿ-ի հովանու ներքո իրականացվող ՅՈՒՆԻՖԻԼ գործողության կազմում, իտալական հրամանատարության ներքո հայ խաղաղապահների ներգրավմանն առնչվող հարցեր:

Delegation led by Chief of General Staff of the Armed Forces left for Italy
17 June, 2013 00:00On June 16 a delegation led by Chief of General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia Colonel-General Yuri Khachaturovleft for Italy on a three-day official visit upon the invitation extended by Chief of General Staff of Defence of the Republic of Italy, Admiral Luigi Binelli Mantelli.
During the visit, Chief of General Staff will meet with his Italian counterpart andseveral other high-ranking representatives of the Armed Forces of Italy.
The agenda of meetings includes the enlargement of cooperation between the defence agencies of the two countries, the deployment of the Armenian peacekeepers in the UN-led UNIFIL operations toLebanon under the command of Italian contingent, etc.