ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Իտալիա
17 Հունիսի, 2013 00:00Իտալիայի Հանրապետության պաշտպանության գլխավոր շտաբի պետ, ծովակալ Լուիջի Բինելի Մանտելիի հրավերով ս.թ. հունիսի 16-ին եռօրյա պաշտոնական այցով Իտալիա է մեկնել ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովի գլխավորած պատվիրակությունը:
Այցի ընթացքում կայանալու են ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի հանդիպումները Իտալիայի Հանրապետության պաշտպանության գլխավոր շտաբի պետի և Իտալիայի զինված ուժերի մի շարք բարձրաստիճան ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվելու են պաշտպանական գերատեսչությունների միջև համագործակցության ընդլայնմանը, ինչպես նաև Լիբանանում ՄԱԿ-ի հովանու ներքո իրականացվող ՅՈՒՆԻՖԻԼ գործողության կազմում, իտալական հրամանատարության ներքո հայ խաղաղապահների ներգրավմանն առնչվող հարցեր:

Возглавляемая начальником ГШ ВС РА делегация отбыла в Италию
17 Июня, 2013 00:00По приглашению начальника Главного штаба обороны Республики Италия адмирала Луиджи Бинели Мантелли, делегация, возглавляемая начальником ГШ ВС РА генерал-полковником Юрием Хачатуровым, 16-го июня отбыла в Италию с трехдневным официальным визитом.
Во время визита состоятся встречи начальника ГШ ВС РА с начальником Главного штаба обороны Республики Италия и рядом высокопоставленных представителей вооруженных сил Италии.
Во время встреч будут обсуждены вопросы, связанные с расширением сотрудничества между оборонными ведомствами, а также включением армянских миротворцев, под итальянским командованием, в состав действий ЮНИФИЛ в Ливане, осуществляемые под эгидой ООН.