«Հայրենիքիս զինվորն եմ» խորագրով երիտասարդական ճամբարներ
11 Հունիսի, 2013 00:00Դիլիջանում մեկնարկել են «Հայրենիքիս զինվորն եմ» խորագրով երիտասարդական ճամբարներ, որոնց մասնակցում են 16-ից 22 տարեկան երիտասարդներ Հայաստանից ու Արցախից, Հայաստանում սովորող սփյուռքահայ ուսանողներ:
Ճամբարները, որոնց ընթացքում դասախոսություններով հանդես են գալիս պատմաբաններ, զինվորականներ, իրավաբաններ, պետական գործիչներ, նպատակ ունեն բարձրացնել նախազորակոչային տարիքի երիտասարդների հայրենաճանաչողության և իրավագիտակցության մակարդակը, նրանց դաստիարակել հայրենասիրական ոգով՝ ներկայացնելով հայոց պատմության հերոսական դրվագները, արցախյան պատերազմը, հայոց բանակի արդի կարողությունները, զինվորի իրավունքներն ու պարտականությունները: Դասախոսություններից բացի կազմակերպվում են նաև մշակութային միջոցառումներ, ինտելեկտուալ և սպորտային խաղ-մրցույթներ:
«Հայրենիքիս զինվորն եմ» երիտասարդական ճամբարները կազմակերպում է «Զարգացման ծրագրերի հայկական կենտրոն» կազմակերպությունը ՀՀ պաշտպանության նախարարության աջակցությամբ:

Youth camps titled ``I am the soldier of the motherland``
11 June, 2013 00:00Youth camps titled ``I am the soldier of the motherland``and which involves young people aged 16- 22 years old from Armenia, Artsakh and students from the Armenian Diaspora kicked off in Dilijan.
These camps, which will host lecturer of different backgrounds-historians, military officials, lawyers and state officials, aim to raise legal awareness among young men of pre-conscription age, to educate them in the spirit of patriotism introducing heroic episodes of the Armenian history, Artsakh war, current capabilities of the Armenian Armed Forces, and rights and responsibilities of service members.
``I am the soldier of motherland`` youth camps are organized by the ``Armenian Center for Development Projects`` NGO supported by the Ministry of Defence of the Republic of Armenia.