ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Դավիթ Կարապետյանի մեկնաբանությունը նոյեմբերի 19-ին և 20-ին Ադրբեջանի զինված ուժերի դիպուկահարների կողմից երկու հայ զինվորների զոհվելու կապակցությամ
20 Նոյեմբերի, 2011 00:00Վերջին օրերի ընթացքում Ադրբեջանի զինված ուժերի դիպուկահարների դավադիր գործողությունները, որոնց հետևանքով զոհվեցին երկու հայ զինվորներ, ցույց է տալիս, որ ադրբեջանական կողմը դասեր չի քաղել նախկին արկածախնդրություններից և չի մտածում իր իսկ զինվորների անվտանգության մասին: Քանի որ Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը չի մտածում իր զինվորների կյանքի մասին, ստիպված ենք անմիջապես Ադրբեջանի բնակչությանը հիշեցնել, որ ինչպես նախկինում, այնպես էլ այժմ յուրաքանչյուր հայ զինվորի կյանքի համար հայկական կողմի պատասխանը լինելու է անհամաչափ, իսկ Արցախի պաշտպանության բանակի անհամաչափ պատասխանի քանակական ցուցանիշները քաջ հայտնի են Ադրբեջանի զինված ուժերի անպատասխանատու հրամանատարությանը:

Комментарий пресс-секретаря Министра обороны РА Давида Карапетяна в связи с гибелью двух армянских солдат вследствие снайперского огня со стороны вооруженных сил Азербайджана 19-го и 20-го но
20 Ноября, 2011 00:00Коварные действия вооруженных сил Азербайджана в течение последних дней, вследствие которых погибли двое армянских солдат, показывают, что азербайджанская сторона не вынесла уроков из своих прежних авантюр и не думает о безопасности своих же солдат. Поскольку военно-политическое руководство Азербайджана не думает о жизни своих солдат, мы вынуждены напомнить непосредственно населению Азербайджана, что как и в прошлом, так и сейчас ответ армянской стороны на смерть каждого армянского солдата будет непропорциональным, а количественные показатели непропорциональных ответов Армии обороны Арцаха хорошо известны безответственному руководству вооруженных сил Азербайджана.