ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Դավիթ Կարապետյանի մեկնաբանությունը նոյեմբերի 19-ին և 20-ին Ադրբեջանի զինված ուժերի դիպուկահարների կողմից երկու հայ զինվորների զոհվելու կապակցությամ
20 Նոյեմբերի, 2011 00:00Վերջին օրերի ընթացքում Ադրբեջանի զինված ուժերի դիպուկահարների դավադիր գործողությունները, որոնց հետևանքով զոհվեցին երկու հայ զինվորներ, ցույց է տալիս, որ ադրբեջանական կողմը դասեր չի քաղել նախկին արկածախնդրություններից և չի մտածում իր իսկ զինվորների անվտանգության մասին: Քանի որ Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը չի մտածում իր զինվորների կյանքի մասին, ստիպված ենք անմիջապես Ադրբեջանի բնակչությանը հիշեցնել, որ ինչպես նախկինում, այնպես էլ այժմ յուրաքանչյուր հայ զինվորի կյանքի համար հայկական կողմի պատասխանը լինելու է անհամաչափ, իսկ Արցախի պաշտպանության բանակի անհամաչափ պատասխանի քանակական ցուցանիշները քաջ հայտնի են Ադրբեջանի զինված ուժերի անպատասխանատու հրամանատարությանը:

Comment of the Press Secretary of the ARM Defense Minister Davit Karapetyan on the death of Two Armenian Soldiers Killed by the Azerbaijani Snipers on November 19 and 20
20 November, 2011 00:00Recent conspiratorial actions by the Azerbaijani Armed Forces which caused death of two Armenian soldiers show that Azerbaijani side has no learned a lesson from its previous adventures and does not care about the security of its soldiers. Since the military-political leadership of Azerbaijan does not think about the lives of its soldiers, we are forced to appeal directly to the population of Azerbaijan and recall that today, just like in the past, the response of the Armenian side to the death of each Armenian soldier will be disproportionate. Quantitative indicators of disproportionate responses of the Defense Army of Artsakh are well known to the irresponsible leadership of Azerbaijani Armed Forces.