Հրապարակվել է ՀՀ պաշտպանության ռազմավարական վերանայման արդյունքների վերաբերյալ հանրային իրազեկման փաստաթուղթը
23 Մայիսի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության ռազմավարական վերանայման արդյունքում մշակվել է վերանայման արդյունքների վերաբերյալ հանրային իրազեկման փաստաթուղթ, որտեղ անդրադարձ կա ՀՀ ռազմավարական անվտանգության միջավայրին, ազգային անվտանգության սպառնալիքների և ռիսկերի գնահատմանը, պաշտպանական առաջնահերթություններին, կադրային խնդիրներին, զինված ուժերի կարողությունների պլանավորման տարբեր սցենարներին, ինչպես նաև զինված ուժերի կառուցվածքի ապագա տեսլականին:
Փաստաթուղթը տեղադրված է ՀՀ պաշտպանության նախարարության պաշտոնական կայքի «Հայեցակարգային փաստաթղթեր» բաժնում:
ՀՀ պաշտպանության ռազմավարական վերանայման արդյունքների վերաբերյալ հանրային իրազեկման փաստաթղթի կապակցությամբ ուղերձ են հղել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը և ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը:

The Public Awareness Document on the Results of the ARM Defense Strategic Reevaluation Has Been Publicized
23 May, 2011 00:00As a Result of the ARM Defense Strategic Reevaluation, Public Awareness Document about the reevaluation of the results has been developed, where it refers to the ARM strategic environmental security, assessment of the national security and threats, defense priorities, Staff issues, planning of the armed forces capacity in different scenarios, as well as to the prospective of the armed forces structure.
The document is posted in the section of "Conceptual Documents" of the official website of the ARM Defense Ministry.
As a regard to the Public Awareness Document on the Results of the ARM Defense Strategic Reevaluation, ARM Defense Minister Seyran Ohanyan and the Secretary of the National Security Council Artur Baghdasaryan addressed a message.