Հրապարակվել է ՀՀ պաշտպանության ռազմավարական վերանայման արդյունքների վերաբերյալ հանրային իրազեկման փաստաթուղթը
23 Մայիսի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության ռազմավարական վերանայման արդյունքում մշակվել է վերանայման արդյունքների վերաբերյալ հանրային իրազեկման փաստաթուղթ, որտեղ անդրադարձ կա ՀՀ ռազմավարական անվտանգության միջավայրին, ազգային անվտանգության սպառնալիքների և ռիսկերի գնահատմանը, պաշտպանական առաջնահերթություններին, կադրային խնդիրներին, զինված ուժերի կարողությունների պլանավորման տարբեր սցենարներին, ինչպես նաև զինված ուժերի կառուցվածքի ապագա տեսլականին:
Փաստաթուղթը տեղադրված է ՀՀ պաշտպանության նախարարության պաշտոնական կայքի «Հայեցակարգային փաստաթղթեր» բաժնում:
ՀՀ պաշտպանության ռազմավարական վերանայման արդյունքների վերաբերյալ հանրային իրազեկման փաստաթղթի կապակցությամբ ուղերձ են հղել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը և ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը:

Опубликован документ по информированию общественности о результатах стратегического пересмотра обороны РА
23 Мая, 2011 00:00В результате стратегического пересмотра обороны РА был разработан документ информирования общественности о результатах пересмотра, где говорится о среде стратегической безопасности РА, оценке угроз и рисков национальной безопасности, оборонных приоритетах, кадровых вопросах, разных сценариях планирования возможностей вооруженных сил, а также будущем видении структуры вооруженных сил. Документ помещен в разделе “Концептуальные документы” официального сайта Министерства обороны РА.
В связи с документом информирования общественности о результатах пересмотра стратегической обороны РА свои послания отправили министр обороны РА Сейран Оганян и секретарь совета национальной безопасности Артур Багдасарян.