Մեկնարկել է «Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունն ու Հարավային Կովկասը. տարածաշրջանի խաղաղության և անվտանգության հեռանկարները» թեմայով միջազգային խորհրդաժողովը
19 Մայիսի, 2011 00:00Մայիսի 19-ին Երևանում մեկնարկել է ՀՀ ՊՆ Ազգային ռազմավարական հետազոտությունների ինստիտուտի, ՀԱՊԿ քարտուղարության և ՀԱՊԿ-ի հետազոտական ինստիտուտի նախաձեռնությամբ կազմակերպված «Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունն ու Հարավային Կովկասը. տարածաշրջանի խաղաղության եւ անվտանգության հեռանկարները» թեմայով միջազգային խորհրդաժողովը:
Խորհրդաժողովի աշխատանքներին մասնակցել են ՀՀ ԱԱԽ քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը և ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան:
Երկօրյա խորհրդաժողովի ընթացքում զեկույցներով հանդես են գալու ՀԱՊԿ անդամ պետությունների հետազոտական, քաղաքական-վերլուծական կենտրոնների ղեկավարներ և անվանի փորձագետներ:

Стартовала международня конференция “Организация договора о коллективной безопасности и Южный Кавказ: перспективы мира и безопасности в регионе”
19 Мая, 2011 00:00Մայիսի 19-ին Երևանում մեկնարկել է ՀՀ ՊՆ Ազգային ռազմավարական հետազոտությունների ինստիտուտի, ՀԱՊԿ քարտուղարության և ՀԱՊԿ-ի հետազոտական ինստիտուտի նախաձեռնությամբ կազմակերպված «Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունն ու Հարավային Կովկասը. տարածաշրջանի խաղաղության եւ անվտանգության հեռանկարները» թեմայով միջազգային խորհրդաժողովը:
19-го мая в Ереване началась международная конференция “Организация договора о коллективной безопасности и Южный Кавказ: перспективы мира и безопасности в регионе”, организованная по инициативе Национального института стратегических исследований МО РА, секретариата ОДКБ и Исследовательского института ОДКБ.
В работе конференции приняли участие секретарь Совета национальной безопасности РА Артур Багдасарян, министр обороны РА Сейран Оганян и генеральный секретарь ОДКБ Николай Бордюжа.
В ходе двухдневной конференции с докладами выступят руководители исследовательских, политико-аналитических центров стран-участниц ОДКБ и известные эксперты.