24 Նոյեմբերի, 2011 00:00Նոյեմբերի 21-ից 24-ը Երևանում էր գտնվում ՀԱՊԿ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Վալերի Սեմերիկովի գլխավորած պատվիրակությունը` ՀԱՊԿ-ի արագ արձագանքման հավաքական ուժերի հետ համատեղ համալիր զորավարժությունների նախապատրաստմանը նվիրված խորհրդակցություններին մասնակցելու նպատակով: Զորավարժությունը ծրագրված է անցկացնել Հայաստանի տարածքում 2012թ. աշնանը:
ՀԱՊԿ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Վալերի Սեմերիկովին ընդունել է ՀՀ ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը: Նա հանդիպումներ է ունեցել նաև ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալի, ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի, ինչպես նաև ՀՀ ոստիկանության, Ազգային անվտանգության ծառայության ու Արտակարգ իրավիճակների նախարարության ղեկավարության հետ:

24 Ноября, 2011 00:00В период с 21 по 24 ноября с.г. в Ереване находилась делегация, возглавляемая заместителем Генерального Секретаря ОДКБ Валерием Семериковым, которая приняла участие в предварительных консультациях, проводимых в рамках подготовки совместного комплексного учения с Коллективными силами оперативного реагирования ОДКБ, запланированного на осень 2012 года.
Заместитель Генерального Секретаря ОДКБ Валерий Семериков был принят Секретарем Совета национальной безопасности РА Артуром Багдасаряном. Состоялись также его встречи с Первым заместителем Министра обороны РА и Начальником Главного штаба ВС РА, а также с руководством Полиции РА, Службы Национальной безопасности РА и Министерства по чрезвычайным ситуациям РА.