ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպանին
23 Նոյեմբերի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը նոյեմբերի 23-ին ընդունել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Չարլզ Լոնսդեյլին` դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանում ավարտելու կապակցությամբ:
Նախարար Օհանյանը շնորհակալություն է հայտնել Չարլզ Լոնսդեյլին` հայ-բրիտանական ռազմական համագործակցության զարգացման գործում ունեցած ավանդի համար և հաջողություններ մաղթել հետագա դիվանագիտական գործունեության մեջ:
Դեսպանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել պաշտպանության նախարարին արդյունավետ համագործակցության համար և բարձր գնահատել Հայաստանում իրականացվող պաշտպանական բարեփոխումները:

Министр обороны РА принял посла Соединенного Королевства в Армении
23 Ноября, 2011 00:00Министр обороны РА Сейран Оганян 23-го ноября принял Чрезвычайного и полномочного посла Соединенного Королевства в Армении Чарльза Лонсдейла в связи с завершением его дипломатической миссии в Армении.
Министр обороны поблагодарил Чарльза Лонсдейла за вклад, внесенный в развитие армяно-британского военного сотрудничества и пожелал успехов в дальнейшей дипломатической деятельности.
Посол в свою очередь поблагодарил Министра обороны за результативное сотрудничество и высоко оценил проводимые в Армении реформы в сфере обороны.