ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպանին
23 Նոյեմբերի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը նոյեմբերի 23-ին ընդունել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Չարլզ Լոնսդեյլին` դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանում ավարտելու կապակցությամբ:
Նախարար Օհանյանը շնորհակալություն է հայտնել Չարլզ Լոնսդեյլին` հայ-բրիտանական ռազմական համագործակցության զարգացման գործում ունեցած ավանդի համար և հաջողություններ մաղթել հետագա դիվանագիտական գործունեության մեջ:
Դեսպանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել պաշտպանության նախարարին արդյունավետ համագործակցության համար և բարձր գնահատել Հայաստանում իրականացվող պաշտպանական բարեփոխումները:

23 November, 2011 00:00On November 23, ARM Defense Minister Seyran Ohanyan hosted Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of UK to Armenia Charles Lonsdale on the occasion of the end of his diplomatic mission in Armenia.
The Minister thanked Charles Lonsdale for his contribution to the development of Armenian-British military cooperation and wished him success in his further diplomatic activity.
The Ambassador, in his turn, thanked the Defense Minister for effective cooperation and welcomed the process of reforms carried out in the Armed Forces.