ՀՀ ՊՆ Մ.Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանի թիմը գրավել է 1-ին հորիզոնականը
10 Ապրիլի, 2013 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Սեյրան Օհանյանն ապրիլի 10-ին ընդունել է ՀՀ ՊՆ Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանի թիմի անդամներին, ովքեր մասնակցել են փետրվարի 12-ից 23-ը ՌԴ «Հայրենասիրական դաստիարակությունը 2011-2015 թթ.» պետական ծրագրի շրջանակում ՌԴ Պերմ քաղաքում կայացած «Պատանի հայրենասերների» 11-րդ միջազգային հավաքին և զբաղեցրել 1-ին հորիզոնականը:
Սեյրան Օհանյանը կարևորել է վարժարանի սաների արձանագրած հաջողությունները, ինչպես նաև բարձր է գնահատել ռազմաուսումնական հաստատության դերը զինված ուժերում: ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատարը զրուցել է թիմի անդամների հետ, ծանոթացել նրանց մարտական պատրաստությանը և խոսել սաներին մտահոգող խնդիրների շուրջ: Վարժարանի թիմի բոլոր անդամներին մաղթելով նորանոր հաջողություններ` Սեյրան Օհանյանը 10 սաների պարգևատրել է պատվոգրերով, իսկ 3 սպաներ ստացել են դրամական խրախուսում:
ՌԴ Պերմ քաղաքում կայացած «Պատանի հայրենասերների» 11-րդ միջազգային հավաքի ընթացքում վարժարանի սաները հաղթահարել են իրենց առջև դրված բոլոր խնդիրները, որոնք անցել են ձմռան ցրտաշունչ, անտառային բարդ բնակլիմայական պայմաններում: Հակահրդեհային պատրաստության, քաղաքացիական պաշտպանության, փրկարար ծառայության, օդային տեսադիտման, ռազմական տեղագրության, մարտավարամասնագիտական պատրաստության, միայնակ և տուրիստական արգելագոտի, ականապայթունային աշխատանք, ռադիացիոն, քիմիական և կենսաբանական պաշտպանության, հատուկ նշանակության ստորաբաժանումների ժամանակակից հրաձգային զենքերի, կրակային պատրաստության, երաժշտական պարապմունքների, ինչպես նաև ստեղծագործական աշխատանքների պայքարում ՊՆ Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանի սաները ցուցաբերել են ամենաբարձր արդյունքները:

Команда военно-спортивного училища МО РА имени Монте Мелконяна заняла первое место
Исполняющий обязанности Министра обороны РА Сейран Оганян 10-го апреля принял членов команды военно-спортивного училища имени Монте Мелконяна, которые приняли участие в 11-м международном сборе юных патриотов, который состоялся с 12-го по 23-е февраля в городе Пермь РФ в рамках государственной программы РФ «Патриотическое воспитание 2011-2015 гг.», и заняли первое место.
Сейран Оганян отметил важность успехов, зафиксированных воспитанниками училища, а также высоко оценил роль военно-учебного заведения в Вооруженных Силах. Исполняющий обязанности Министра обороны РА побеседовал с членами команды, ознакомился с их боевой подготовкой и поговорил о волнующих воспитанников вопросах. Сейран Оганян пожелал всем членам команды училища новейших успехов и наградил дипломами 10 воспитанников, а 3 офицера получили денежное вознаграждение. В течение 11-го международного сбора юных патриотов, состоявшегося в городе Пермь РФ, воспитанники училища решили все поставленные перед ними задачи, причем в холодных, сложных, лесных климатических условиях. В соревнованиях в части противопожарной подготовки, гражданской обороны, спасательной службы, воздушного наблюдения, военной топографии, профессионально-тактической подготовки, одиночной и туристической запретной зоны, минно-взрывных работ, радиационной, химической и биологической защиты, современного стрелкового оружия подразделений специального назначения, огневой подготовки, музыкальных занятий, а также творческих работ воспитанники военно-спортивного училища МО РА имени Монте Мелконяна продемонстрировали наивысшие результаты.