ՀՀ զինված ուժերի 97 զինծառայողներ ստացան ծառայողական բնակարաններ
16 Դեկտեմբերի, 2011 00:00 ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը և Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը դեկտեմբերի 16-ին Երևանում մասնակցել են ՀՀ զինված ուժերի 97 զինծառայողների համար նախատեսված բնակելի շենքի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Շնորհավորելով բնակարանամուտը տոնող զինծառայողներին` Սեյրան Օհանյանը նշել է, որ զինծառայողների և նրանց ընտանիքների սոցիալական ապահովության հարցերը, այդ թվում` բնակարաններով ապահովումը, պաշտպանության նախարարության կարևորագույն խնդիրներից են և գտնվում են պետության ուշադրության կենտրոնում:
Նորակառույց շենքի բացումից հետո սպաներն իրենց բնակարաններում հյուրընկալել են պաշտպանության նախարարին և բարձրաստիճան զինվորականներին: Ծանոթանալով բնակարանային պայմաններին ու կատարված աշխատանքներին` Սեյրան Օհանյանը գոհունակությամբ արձանագրել է, որ սպաների համար նախատեսված բնակարանները կառուցված են շինարարական արդի չափանիշներով և ապահովված են անհրաժեշտ հարմարություններով:

97 Officers of the ARM Armed Forces Have Been Provided with Apartments
16 December, 2011 00:00On December 16, ARM Defense Minister Seyran Ohanyan and ARM Chief Of General Staff of Armed Forces Colonel-general Yuri Khachaturov participated in the opening ceremony of the residential building for 97 officers.
Congratulating the residents of the new building, Seyran Ohanyan noted, that issues like social welfare of servicemen and their families, including housing provision, are one of the most important issues for the Defense Ministry, and they remain at the center of the nation`s attention.
After the opening ceremony, the officers hosted the Minister and other senior officials in their apartments. . After getting acquainted with the living conditions and the work done in general, Seyran Ohanyan expressed his satisfaction and said that the apartments have been built according to the modern standards of construction and are provided with necessary conveniences.