ՀՀ պաշտպանության նախարարության «Զորական» երգի համույթն արժանացել է «Վիվատ Պաբեդա» զինվորական երգի փառատոնի գլխավոր մրցանակին
6 Մայիսի, 2011 00:00Ապրիլի 28-ից մայիսի 2-ը Մոսկվայի Զելենոգրադ քաղաքում տեղի է ունեցել «Վիվատ Պոբեդա» խորագրով ամենամյա զինվորական երգի փառատոնը, որի գլխավոր մրցանակին այս տարի արժանացել է ՀՀ պաշտպանության նախարության «Զորական» երգի համույթը:
Արդեն 12-րդ անգամ է, ինչ ԱՊՀ երկրների զինվորական երգչախմբերի միջև անցկացվում է «Վիվատ Պոբեդա» խորագրով զինվորական երգի փառատոնը: Մեր երկիրը նախկինում այս միջոցառմանը մասնակցել է 8 անգամ և ամեն անգամ էլ արժանացել է մրցանակային տեղերի: Այս տարի փառատոնը նվիրված էր Մոսկվայի պաշտպանության 70-ամյակին: Ստուգատեսին մասնակցել են ԱՊՀ բոլոր երկրները, ընդհանուր առմամբ` 24 համույթ:

Хор Министерства обороны “Зоракан” удостоился главного приза фестиваля военной песни “Виват Победа!”
6 Мая, 2011 00:00С 28 апреля по 2 мая в городе Зеленоград Московской области прошёл ежегодный фестиваль солдатской песни «Виват Победа!», главной премии которого в этом году удостоился ансамбль песни Министерства обороны Армении «Зоракан».
Уже в 12-й раз между военными хорами стран СНГ проводится фестиваль солдатской песни «Виват Победа!». Наша страна до этого на фестивале участвовала 8 раз и каждый раз была удостоена призовых мест. В этом году фестиваль был посвящён 70-летию обороны Москвы. В смотре участвовали представители всех стран СНГ, в общей сложности 24 хоровых коллектива.