2011թ. նոյեմբեր ամսին Ադրբեջանի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտումները
2 Դեկտեմբերի, 2011 00:00Հայկական և ադրբեջանական զինված ուժերի շփման գծում 2011թ. նոյեմբերի 1-ից 30-ը Ադրբեջանը հրադադարի ռեժիմը խախտել է ավելի քան 1150 անգամ:
Հայաստանի Հանրապետության սահմանին գրանցվել է Ադրբեջանի կողմից հրադադարի խախտման ավելի քան 200 դեպք:
ԼՂՀ պաշտպանության բանակից ստացված տվյալների համաձայն` նշյալ ժամանակահատվածում Ադրբեջանը հրադադարի ռեժիմը խախտել է շուրջ 950 անգամ:
Հրադադարի խախտումների ժամանակ ադրբեջանական կողմը կրակել է տարբեր զինատեսակներից, այդ թվում` դիպուկահար զինատեսակներից ավելի քան 300 անգամ:
Հայկական զինված ուժերը խստորեն պահպանում են հրադադարի ռեժիմը և պատասխան գործողությունների են դիմում ծայրահեղ անհրաժեշտության դեպքում: Հայկական զինված ուժերը լիովին վերահսկում են իրավիճակը հակառակորդի հետ շփման գծում:

The Ceasefire Violations by Azerbaijan Throughout November
2 December, 2011 00:00Azerbaijan has violated the ceasefire on Armenia-Azerbaijan line of contact for about 1150 times from November 1 – 30.
200 violations have been recorded on the border of the Republic of Armenia. According to the data provided by the Defense Army, the opponent has violated the ceasefire for about 950 times throughout the same period.
The Azerbaijani side has opened fire on different types of weapon including sniper rifle which they fired for about 300 times. Armenian forces strictly maintain the ceasefire regime and respond only in cases of extreme necessity. The situation at the frontline is completely under control of the Armenian armed forces.