2011թ. նոյեմբեր ամսին Ադրբեջանի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտումները
2 Դեկտեմբերի, 2011 00:00Հայկական և ադրբեջանական զինված ուժերի շփման գծում 2011թ. նոյեմբերի 1-ից 30-ը Ադրբեջանը հրադադարի ռեժիմը խախտել է ավելի քան 1150 անգամ:
Հայաստանի Հանրապետության սահմանին գրանցվել է Ադրբեջանի կողմից հրադադարի խախտման ավելի քան 200 դեպք:
ԼՂՀ պաշտպանության բանակից ստացված տվյալների համաձայն` նշյալ ժամանակահատվածում Ադրբեջանը հրադադարի ռեժիմը խախտել է շուրջ 950 անգամ:
Հրադադարի խախտումների ժամանակ ադրբեջանական կողմը կրակել է տարբեր զինատեսակներից, այդ թվում` դիպուկահար զինատեսակներից ավելի քան 300 անգամ:
Հայկական զինված ուժերը խստորեն պահպանում են հրադադարի ռեժիմը և պատասխան գործողությունների են դիմում ծայրահեղ անհրաժեշտության դեպքում: Հայկական զինված ուժերը լիովին վերահսկում են իրավիճակը հակառակորդի հետ շփման գծում:

Нарушения режима прекращения огня со стороны Азербайджана в ноябре 2011 года
2 Декабря, 2011 00:00На линии соприкосновения армянских и азербайджанских вооруженных сил с 1-го по 30-е ноября 2011 года Азербайджан нарушил режим прекращения огня более чем 1150 раз.
На границе c Республикой Армения было зафиксировано более 200 случаев нарушения режима прекращения огня со стороны Азербайджана.
Согласно данным, полученных из Армии Обороны НКР, в отмеченный период противник нарушил режим прекращения огня около 950 раз.
Во время обстрелов азербайджанская сторона применяла различные виды оружия, в том числе снайперские оружия – более чем 300 раз.
Армянские Вооруженные силы строго соблюдают режим прекращения огня и прибегают к ответным действиям только в случае крайней необходимости. Армянские ВС полностью контролируют ситуацию на линии соприкосновения с противником.