Հանրապետական զորակոչային հանձնաժողովի ընդլայնված նիստ
26 Ապրիլի, 2011 00:00ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում ապրիլի 26-ին տեղի է ունեցել հանրապետական զորակոչային հանձնաժողովի ընդլայնված նիստը: Ամփոփվել են 2010թ. աշնանային զորակոչի անցկացման աշխատանքները, տրվել են ցուցումներ 2011թ. գարնանային զորակոչի կազմակերպման վերաբերյալ:
Զեկուցումով հանդես է եկել զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը և ներկայացրել 2010թ. աշնանային զորակոչի ցուցանիշները, արձանագրված թերացումները և ձեռքբերումները:
Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը չափազանց կարևորել է գարնանային զորակոչը արդարության մթնոլորտում կազմակերպելը և նշել, որ նախկինում թույլ տրված թերացումների կրկնությունը լինելու է աններելի: Պաշտպանության նախարարը նշել է, որ հասարակության դժգոհությունը և նախարության աշխատակազմի վերահսկիչ վարչության բացահայտված անճշտությունների ու չարաշահումների զգալի մասը հատկապես պայմանավորված են զորակոչի կազմակերպմանը ներգրավված բժշկական որոշ հանձնաժողովների աշխատանքի որակի հետ:
Գարնանային զորակոչի ընթացքում բողոքների դեպքում քաղաքացիները կարող են դիմել նախարարին կից հասարակական խորհրդի հովանու ներքո գործող բողոք-դիմումների ընդունման հանձնաժողովին կամ անմիջապես տեղեկացնել 1-88 վստահության հեռախոսահամարով:

Расширенное заседание Республиканской призывной комиссии
26 Апреля, 2011 00:0026-го апреля в Министерстве обороны состоялось расширенное заседание Республиканской призывной комиссии. Были обобщены работы проведения осеннего призыва 2010г., даны указания по организации весеннего призыва 2011г.
С докладом выступил начальник Главного Штаба Вооруженных Сил, генерал-полковник Юрий Хачатуров и представил показатели осеннего призыва 2010г., зарегистрированные упущения и достижения.
Министр обороны Сейран Оганян придал особую важность организации весеннего призыва в справедливой атмосфере и отметил, что повторение прошлых упущений будет непростительно. Министр обороны отметил, что недовольство общества и значительная часть выявленных Контрольным управлением администрации министерства промахов и злоупотребленией особенно обусловлено с качеством работы некоторых медицинских комиссий, вовлеченных в организацию призыва.
В случае жалоб в ходе весеннего призыва граждане могут обратиться в комиссию жалоб-заявлений Общественного совета при министре или сразу сообщить по телефону доверия 1-88.