ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Դավիթ Կարապետյանի պատասխանը ռուսական Regnum լրատվական գործակալության հարցին
22 Ապրիլի, 2011 00:00Հարց – Ադրբեջանական լրատվամիջոցները այսօր հաղորդել են, որ հայկական զինված ուժերը հերթական անգամ խախտել են հրադադարի ռեժիմը: Իրականությանը համապատասխանո՞ւմ է արդյոք այդ հայտարարությունը:
Պատասխան - Ադրբեջանի ամենօրյա հայտարարությունները, թե իբր հայկական կողմը խախտել է հրադադարի ռեժիմը, անգամ առաջին հայացքից շատ զավեշտական են: Ադրբեջանի ապատեղեկատվության գրչակները անգամ մոռանում են տեխնիկական հնարքներ գործադրել, որպեսզի քողարկեն իրենց տեղեկատվության շինծու լինելը: Ասվածի վկայություն են ադրբեջանական 1news.az լրատվամիջոցի ապրիլ ամսվա հաղորդագրությունները. ապրիլի 7-ին, 11-ին, 14-ին, 15-ին, 18-ին, 22-ին հրադադարի ռեժիմի խախտման արձանագրում մշտապես ժամը 10:04-ին ու մշտապես Ֆիզուլիի շրջանում, կամ ապրիլի 4-ին, 5-ին, 19-ին հրադադարի ռեժիմի խախտման արձանագրում մշտապես 09:56-ին ու մշտապես Թարթառի շրջանում: Այս ամենը խոսում է այն մասին, որ այդ հայտարարությունները ուղարկվում են մեխանիկորեն ու արդեն նախանշված համակարգչային ծրագրավորմամբ:

The Response of the Press Secretary of ARM Defense Ministry Davit Karapetyan to the Question of the Russian Media Agency of “Regnum”
22 April, 2011 00:00Question - Today Azerbaijani media reported that the Armenian armed forces once again violated the ceasefire. Does that statement correspond to reality?
Answer - Azerbaijani daily announcements, that the Armenian side has allegedly violated the ceasefire are ridiculous even at first sight. Azerbaijani scribblers of disinformation even forget to exercise some technical tricks to disguise their information from being fake. The evidence of the abovementioned are the 1news.az media reports: Permanent record of violation of cease-fire at 10:04a.m. and always in Fizuli region on April 7, 11, 14, 15, 18, 22, or constantly at 09:56 a.m. always in Tartar region recorded on April 4, 5, 19. All this proves that these statements are sent automatically by the means of already planned computer programming.